Google Cardboard: 5 nejlepších bezplatných aplikací pro virtuální realitu

Google Cardboard

Na pořádnou virtuální realitu si budeme ještě muset nějaký ten čas počkat, ale díky nejmodernějším technologiím se lze do světa tvořeného jedničkami a nulami ponořit již nyní. A díky Googlu dokonce z pohodlí domova a velmi levně – stačí k tomu brýle Google Cardboard. Pojďme si dnes ukázat 5 nejlepších aplikací, které lze pro tyto brýle zdarma stáhnout.

Google Cardboard – virtuální realita za pár kaček

Tvůrce Androidu představil koncept pro virtuální realitu, který využívá moderní technologie z mobilních telefonů. Google Cardboard představují jen speciální brýle z kartonu, které v sobě obsahují čočky pro zaostření a také prostor pro mobilní telefon. Ten pak díky gyroskopu přenáší pohyby vaší hlavy přímo do speciálních aplikací, což potom vytváří dojem virtuální reality. Google Cardboard jsou navíc velmi levné – dají se pořídit již pod 100 Kč. Většina uživatelů, kteří tento šikovný gadget vyzkouší, je pak příjemně překvapena. O Google Cardboard vás informoval Jirka Pernica.

google-cardboard-watermarked-4

1) Dive City Rollercoaster

Jako první se posaďme do sedadla horské dráhy a vyzkoušejme si rychlou projížďku, která nás vtáhne do centra dění. Dive City Rollercoaster sice nenabízí žádné převratné grafické zpracování a zároveň nemůžete nijak ovlivnit pohyb na horské dráze, přesto krásně demonstruje možnosti Google Cardboard. Reakce kamery na náklon hlavy je blesková, navíc díky jedoucí horské dráze se kolem vás stále něco děje a spoustě lidem dokáže tato aplikace zamotat hlavu. Stejně jako horská dráha.

Google Cardboard - Dive City Rollercaster
Dive City Rollercoaster
Dive City Rollercoaster

2) Tuscany Dive

Ze zběsilé horské dráhy se dostáváme do klidného zákoutí s krásným výhledem na moře a možností prozkoumat dům s jeho malebnou zahradou. Navíc máme konečně možnost ovládat naši chůzi – stačí se podívat na své nohy a aktivovat pohyb vpřed. Žádné tlačítko není třeba. V aplikaci Tuscany Dive jste omezeni plotem daného pozemku, můžete ale prozkoumat dům i s jeho patrem. Grafické zpracování je znatelně lepší než u první aplikace a opět ukazuje, jak zajímavým konceptem Google Cardboard je.

Google Cardboard - Tuscany Dive
Tuscany Dive
Tuscany Dive

3) Solar System VR

Milovníci vesmíru nesmí minout skvělou aplikaci Solar System VR, která nás přenese tisíce kilometrů z našeho domova. Znáte všechny planety naší sluneční soustavy? S touto aplikací se můžete podívat, jak velké jsou a jaká je jejich pozice vůči ostatním planetám. Aplikace je samozřejmě nesmírně zajímavá i pro ty, kteří se o vesmír jinak běžně nezajímají. Dáváme rozhodně palec nahoru.

Google Cardboard - Solar System VR
Solar System VR
Solar System VR

4) Orbulus

Z “kreslené” virtuální reality se přesuňme ke skutečným fotografiím. Aplikace Orbulus vás přenese na velké množství zajímavých míst, které byly ve většině případů pořízeny člověkem. V jednom okamžiku se ocitnete u pyramid v Egyptě, poté u překrásného ohňostroje v Hongkongu a svou virtuální túru zakončíte prohlídkou pařížských katakomb. Všechna tato místa jsou umístěna v jakémsi vesmíru a jsou interpretována planetami, na které se stačí pro navštívení jen dívat.

Google Cardboard - Orbulus
Orbulus, for Cardboard VR
Orbulus, for Cardboard VR

5) Google Street View

Náš výběr zakončíme horkou novinkou, o které jsme vás informovali před několika dny. Google si pro nás připravil aktualizaci Google Map a Google Street View, která umožňuje prohlížet všechny snímky ze Street View v Google Cardboard. Rázem se tak můžeme hravě podívat do nejzajímavějších zákoutí planety či třeba na své rodné město a dům. Díky projektu Google Art můžeme také prozkoumat významné památky či muzea po celém světě.

virtuální realita google cardborad street view
Google Street View
Google Street View

Znáte nějakou zajímavou aplikaci pro Google Cardboard? Podělte se s námi v komentářích.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)