Bard rozšiřuje své funkce! Bude nově chápat, analyzovat a shrnovat obsah videí na YouTube

Bard nové funkce
  • Bard je modelem umělé inteligence společnosti Google
  • Nová funkce shrne obsah videí na YouTube a odpoví na otázky ohledně něj
  • Google rozšířil Bard i pro mladistvé v několika zemích

Bard spatřil světlo světa teprve nedávno a tak se dalo očekávat, že Google bude svého svěřence postupně zdokonalovat. Přichází s vylepšením integrace porozumění videím na Youtube, které má pomoci uživatelům sumarizovat obsah videí a poskytovat kompletní analýzu z vizuálních informací pomocí konverzace. To ale není poslední aplikace, kterou plánuje přidat do svého AI modelu. Postupně bude integrovat služby jako Mapy, letenky, hotely a také aplikace nebo služby třetích stran.

Stejně jako můžete do ChatGPT vložit dokument a zanalyzovat informace, Bard nyní zvládne udělat stručnou sumarizaci a detailně vám popsat jeho obsah, navíc si s ním můžete povídat a pokládat otázky k videu. Například vybere klíčové body nebo ingredience u receptů – aniž byste museli cokoliv znovu přehrávat. Nástroj vám poví, například kolik bylo v receptu použito vajec. Tato funkce by mohla být velkou konkurenční výhodou nad OpenAI, protože jejich model zatím takovou vlastnost nemá a mohlo by to spousty uživatelů donutit využívat služby společnosti Google.

Oznámení o nové funkci přišlo přesně dva týdny poté, co YouTube začal experimentovat s novými nástroji generativní AI, včetně konverzačního AI nástroje zobrazovaného pod videi a shrnutí komentářů do tematických podskupin pod videi. Tato aktualizace je reakcí na komunitní požadavky o větší zapojení YouTube videí. Kromě toho Google rozšířil model Bard i pro mladistvé v několika zemích. Uvádí, že má zavedenou ochranu odpovídající věku a že je důležité, aby se i mladá generace učili získávat inspirace, nápady nebo plány pomocí umělé inteligence.

Google Bard’s NEW Update – YouTube Vision

Google Bard's NEW Update - YouTube Vision

Vyzkoušeli už jste nástroj Bard?

Zdroj: Business Today, Gizchina

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)