Bard nemusíte stahovat! Google učinil právní kroky proti podvodníkům, kteří rozšiřují malware

Google plánuje zahájit soudní spor
  • Google oznámil, že bude podnikat právní kroky proti dvěma skupinám podvodníků
  • Podvodníci šířili pomocí aplikace Bard škodlivý malware
  • Další skupina zneužívala autorský zákon za účelem zisku

Právní oddělení společnosti Google dnes podniklo kroky proti podvodníkům. Jedna skupina zneužívala vzrůstající zájem veřejnosti o generativní umělou inteligenci k šíření malwaru, zatímco druhá neoprávněně využívala zákon DMCA k poškozování svých obchodních konkurentů. Toto rozhodnutí představuje významný krok v boji proti kybernetickým hrozbám a ochraně uživatelů.

Škodlivý malware v počítačích uživatelů

Google se zaměřuje na skupinu podvodníků, kteří zneužívali vzrůstající veřejné nadšení pro jejich generativní AI nástroj. Bard je model, který funguje online a není potřeba ho stahovat. Ale tito podvodníci vymysleli nový způsob – vytvořili falešné reklamy a stránky na sociálních médiích, které lidem říkaly, že si mohou Bard stáhnout. Když uživatelé reklamě uvěřili a chtěli nástroj stáhnout, ve skutečnosti si místo toho stáhli škodlivý malware, který ohrozil jejich účty na sociálních sítích. Tuto skupinu podvodníků se nyní snaží zastavit a zabránit v dalším šíření škodlivého software.

Boj proti zneužívání autorského zákona

Druhá skupina, proti které firma podniká kroky, zneužívala zákon DMCA (autorský zákon v americkém právu) k poškozování svých konkurentů. Podvodníci si vytvořili mnoho falešných účtů na Googlu a pomocí nich podávali tisíce nepravdivých stížností o porušení autorských práv, což vedlo k odstranění více než 100 000 webových stránek a způsobilo obrovské finanční škody.

Společnost se snaží zajistit, aby byli podvodníci, kteří zneužívají technologie a zákony, postaveni před soud. Tyto spory jsou součástí širšího úsilí společnosti o ochranu spotřebitelů a malých podniků, a také o vytvoření důležitých právních úkonů pro boj proti online podvodům. Tím přispět k transparentnějšímu a bezpečnějšímu internetu pro všechny.

Využíváte Google Bard?

Zdroj: 9to5Google, blog.Google

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)