Trendy

Bard s Gemini Pro dorazil do Česka! Vyzkoušejte zdarma nejlepší AI od Googlu

google bard česko
  • Google Bard dostal konečně i v Česku nový model Gemini Pro
  • Ten je dle firmy mimořádně schopný v porozumění i uvažování
  • Vyzkoušet ho můžete zdarma, stačí vám pouze Google účet

V prosinci 2023 Google nasadil model Gemini Pro, který je (alespoň dle firmy) dosud největším a nejschopnějším jazykovým modelem na světě, do služby Bard a nyní konečně míří i do České republiky. Největší konkurent ChatGPT je zdarma a klidně si ho můžete hned vyzkoušet. K dispozici je od dnešní 16. hodiny.

„Bard s Gemini Pro je mimořádně schopný v porozumění, sumarizaci, uvažování, kódování a plánování. V rámci této aktualizace také spouštíme v češtině funkci zkontrolovat Bardovy odpovědi. Po kliknutí na ikonu „G“ Bard vyhodnotí, zda existuje nějaký obsah na webu, kterým lze odpověď doložit. Následně můžete kliknout na zvýrazněné fráze a dozvědět se více o informacích nalezených prostřednictvím Vyhledávání, které odpověď potvrzují nebo rozporují,“ sdělilo české oficiální zastoupení Googlu v tiskové zprávě.

Google Bard vs. ChatGPT

Právě ověření odpovědi je poměrně fajn prvek, jazykové modely nejsou stoprocentní a občas mají tendenci si vymýšlet. Google je tedy poměrně odvážný, na jedno klepnutí ho můžete teoreticky nachytat na hruškách. Čistě pocitově mi přijde, že si Bard oproti konkurenci od OpenAI mnohem více vymýšlí, takže tlačítko rozhodně přijde vhod. Klepnutím na zvýrazněné fráze se můžete navíc dozvědět další informace o daném tématu/klíčovém slovu, Barda se tedy nemusíte pokaždé doptávat.

Se slovní úlohou si Bard dokázal poradit jen napůl. Přitom řešení vypadalo nadějně, ale stejně pak čísla sečetl. Model od OpenAI nám na špek neskočil.

Který model vygeneroval poutavější nadpisy? Za mě je to jednoznačně Bard.

Z prvních zkušeností mám z Gemini Pro spíše smíšený dojem. Rychlost je na úplně jiné úrovni než u GPT-4, ten vám ale tolik nesplete hlavu. Nebo spíš sobě. Oproti němu je navíc Bard omezen pouze na textové odpovědi, Gemini Pro je jazykový model a obrázek ani jiný typ obsahu vám (na rozdíl od ChatGPT Plus, kde je od října model DALL·E 3) nevygeneruje.

bard gemini proTy dva články o Nokii za sebou jsou jen náhoda. HMD nás nekoupilo. Přísahám!

Co všechno dokáže Google Bard s Gemini Pro?

  • Generování textu: Bard dokáže generovat různé druhy textu, od e-mailů a dopisů až po básně a kódy.
  • Překlad jazyků: Bard zvládá překládat mezi více než 100 jazyky, a to s vysokou mírou přesnosti.
  • Odpovídání na otázky: Bard dokáže zodpovědět širokou škálu otázek, a to i těch komplexních a otevřených.
  • Psaní kreativních textů: Bard vám pomůže s napsáním povídek, scénářů, blogových příspěvků a dalších kreativních textů.

Barda můžete vyzkoušet na oficiálních stránkách, stačí se přihlásit pod svým Google účtem. Samostatná aplikace pro Android zatím není, musíte využít webové prostředí, které je však velmi dobře optimalizováno i pro mobilní telefony. V komunitě se s námi schválně podělte o vaše zkušenosti. Co nejlepšího, nebo naopak nejhoršího se vám z Barda podařilo vymáčknout?

Jaké jsou vaše zkušenosti s Gemini Pro a Bardem?

Zdroj: tisková zpráva

Avatar of Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na telefony s Androidem, na nichž využívá nejčastěji aplikace od Googlu, ale i české výtvory - například Mapy.cz. Kromě smartphonů má slabost pro různé gadgety od všemožných výrobců (třeba Xiaomi). Na poli osobního a pracovního vybavení dává přednost notebookům a počítačům s operačním systémem Windows a řadí se mezi fanoušky procesorů AMD. Je ideální obětí pro akční nabídky a slevy, které takřka denně prozkoumává, ale zároveň se tak snaží pomáhat čtenářům. Má rád chytrou domácnost, v tuto chvíli využívá zejména produkty značky Aqara, Když zbyde čas po tvorbě textů, ponoří se do virtuálních světů, nejradši má ty od CD Projektu, nepohrdne ani kvalitním filmem. Mezi nejpovedenější patří podle něj obecně snímky od Nolana a Tarantina. Další z jeho velkých vášní je fotbal, přičemž srdce mu bije pro Barcelonu v zahraničí a Slavii na tuzemské scéně. E-mail: jakub.karnik@svetandroida.cz více o autorovi

Komentáře (4)