Google Assistant bude konečně podporovat i klávesnici

klávesnici asistent

Pokud nepočítáme podporu více jazyků, tak jedna z těch zásadnějších nevýhod Google asistenta byla v tom, že nepodporoval klávesnici. K příkazům jste museli použít hlas. To se již naštěstí brzy změní.

Klávesnici v asistentovi mají již první osoby

O tom, že do Google Assistant má přijít podpora klávesnice, víme již nějakou dobu. Google tajil jen finální datum, kdy se začne novinka postupně uvolňovat. Oznámení přišlo včera na I/O 2017 a prvním lidem již byla nabídnuta klávesnice v chytrém asistentovi.

Pokud patříte mezi šťastlivce, tak se vám v levém dolním rohu objeví ikonka klávesnice. Díky ní pak budete moct komunikovat s asistentem, aniž byste museli použít hlas. Zadávání příkazů funguje velmi dobře. Další výhodou je to, že v nastavení si můžete zvolit výchozí metodu, jak budete komunikovat s Google Assistant. Pokud zvolíte klávesnici, tak se vám automaticky bude ukazovat pole pro psaní, namísto ikonky mikrofonu.

Chyběla vám tato funkce v Google Assistant?

Zdroj: androidpolice.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)