Google Assistant dostane ambientní režim. K čemu poslouží?

google assistant

Na největší německé technologické konferenci IFA, která se koná každý rok v Berlíně Google představil vylepšený Google Assistant. Kromě mnoha vylepšení se dostalo také na Ambientní režim, který na vašem tabletu zobrazí užitečné informace, pokud ho nepoužíváte.

Pokud vlastníte některý Android tablet, bude se vám funkce jistě zamlouvat. Ambientní režim zobrazí notifikace, oznámení, seznamy skladeb, umožní ovládání chytré domácnosti nebo může přehrávat oblíbené fotografie z Google Fotek. Již teď si dovedeme představit několik situací, kdy dokáže být tento režim velmi užitečný a z tabletu se stane rázem chytřejší fotorámeček.

google assistant ambient mode

Jako první se tato funkce dostane do tabletů Lenovo Yoga Smart Tab, Lenovo Smart Tab M8 HD a do telefonů finské značky Nokia, kde se objeví v zařízeních 6.2 a 7.2. Jedinou lehkou nevýhodou je nutnost připojení k nabíječce. Ambientní režim totiž nebude nikterak úsporný a pokud by byl aktivní i na baterii, mohl by s ní celkem rychle zacvičit.

Využijete ambientní režim v Google asistentovi?

Zdroj: theverge.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)