TOPlist

Google opět uklízí! Která služba končí?

GoogleAsistent
  • Ekosystém Google je živoucí bytost, neustále se vyvíjí
  • Přichází mnoho nových funkcí, některé naopak míří do důchodu
  • Část aplikací končí bez náhrady, jiné prochází transformací

Google aplikace jsou nedílnou součástí našich životů a nelze skrýt, že společnost má v mnoha ohledech monopolní postavení. Internetové vyhledávání, YouTube, Android… Google stojí za řadou nejpoužívanějších aplikací dnešní doby a aby si postavení udržel, přichází neustále s novinkami.

Některé služby ale nedokážou uspět a skončí na smetišti, jiné se dočkají náhrady. Občas dochází ke groteskní situaci, kdy si různé Google aplikace navzájem konkurují a pak je logické, že Google se musí rozhodnout a zaměřit se pouze na jednu. Teď Google zasáhl do fungování svého Asistenta. Co se mění, o co přicházíme a jak to bude nyní?

Asistent

Změny proběhnou v aplikaci Asistent Google, v rámci které jste si mohli vytvořit nákupní seznamy nebo poznámky. A jak už pravděpodobně tušíte, poznámky a nákupní seznamy zvládne velmi dobře vytvářet aplikace Keep. Už brzy nákupní seznamy a poznámky vytvořené pomocí Asistenta Google nenajdete na výše uvedených odkazech, ale budou uloženy přímo v aplikaci Keep.

Google Keep je super!

Za mě to dává smysl, aplikace Google Keep je skvělá (líbí se mi nová funkce Historie verzí), používám ji každý den a nepřekvapuje mě, že se dočká dalšího rozšíření. Pokud jste dosud používali Asistenta Google pro vytváření poznámek a nákupních seznamů, nemusíte se o své záznamy bát, automaticky zamíří do aplikace Keep, až na tyto výjimky:

  • Poznámky nebo seznamy s názvy delšími než 999 znaků
  • Poznámky delší než 19 999 znaků
  • Seznamy s více než 999 položkami
  • Seznamy s libovolnou položkou delší než 999 znaků

Takto rozsáhlé poznámky či seznamy nebudou automaticky přesunuty do aplikace Keep a je na vás, jak s nimi naložíte. Data zůstanou dostupná až do 1. května 2024, poté o ně nenávratně přijdete. Do té doby je ale samozřejmě můžete přesunout nebo zkopírovat jinam bez jakéhokoliv omezení.

Používáte Asistenta Google pro vytváření poznámek a seznamů?

Zdroj: Google

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)