Google Asistent testuje novou šikovnou funkci. Sklízí chválu

Google Asistent Paměť

Chytrý digitální pomocník Google Asistent, který byl původně vyvinut jen za účelem “obyčejného” plnění zvukových instrukcí, podle všeho brzy dostane další zásadní funkci. Takovou, která jej povýší na mnohem vyšší úroveň. Redakci serveru 9to5Google se podařilo při rozboru jedné z aktuálních verzí nástroje Google Asistent najít položku s názvem Memory neboli Paměť. Co přesně má umět a proč je tak zásadní?

Google Asistent dostane Paměť

Jak samotný název napovídá, přínos nové funkce bude v tom, že si dokáže zapamatovat důležité informace dle instrukcí uživatele. Možnosti jsou přitom velmi široké. Kromě vlastních poznámek či nápadů může jít o obrázky, videa, články, knihy, kontakty, události nebo třeba produkty. V podstatě cokoli, co bude předmětem komunikace s tímto chytrým pomocníkem. Ten přitom zvládne obsah při ukládání i třídit a strukturovaně bude uložený pod novým tlačítkem na hlavní obrazovce.

Na základě druhu obsahu v sekci Paměť (český název zatím oficiálně neznáme) bude Google Asistent nabízet další související akce. U uložené jízdenky případný čas zpoždění spoje, u kontaktů možnost otevření chatovacího nástroje a třeba u objednávek třeba sledování zásilky.

Google teď tuto novinku údajně testuje u svých zaměstnanců. Zatím nemáme zprávy o tom, kdy by se měla v plné parádě vydat do světa. Už nyní ale poutá pozornost a také sklízí chválu. Asistent s touto pamětí je podle redaktorů 9to5Google efektivní kombinací Pinterestu, Keepu a dalších nástrojů. A jednou z nejlepších věcí, kterou Google za dlouhou dobu vymyslel.

Jak často a na co používáte Google Asistenta?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)