TOPlist

Komu slavnému se podobáte? Nově vám to řekne Google s Art Selfie

google art selfie

Před několika měsíci se v zahraničí objevila nová funkce u mobilní platformy Google Arts & Culture. A to Art Selfie, která umožňuje uživatelům spárovat vlastní tvář s tváří z obrazu. Uživatelé si můžou jednoduše pomocí selfie fotky zjistit, jestli se nepodobají nějaké slavné osobě, která se objevila na obrazu. K poznání se využívá strojové učení Google. Mínus této funkce bylo v tom, že nebyla dostupná v Česku. To se dnes mění a kdokoliv si může vyzkoušet Art Selfie a najít svého dvojníka z historie.

Google Arts se dá nově využít i k vyzkoušení Art Selfie

V základu slouží aplikace Google Arts & Culture k možnosti prozkoumání umění přímo z obrazovek telefonu. Nabízí k prozkoumání milióny artefaktů a uměleckých děl, od pravěku
až po současnost. Čas od času se přidá ale i nějaká zajímavá funkce, která má za úkol přiblížit kulturu a umění běžnému uživateli. Nyní je to Art Selfie.

google art selfie katie hudson

Cílem nové funkce “Art Selfie” je prostřednictvím fotoaparátu spojit svět umění a kultury se světem uživatele. Aplikace zobrazuje odhadovaný procentuální podíl na měření vizuální podobnosti a zobrazuje, do jaké míry se tvář z obrazu shoduje s tváří uživatele. Společnost Google uchovává selfie pouze na čas potřebný k vyhledání shody s uměleckým dílem.

Stačí si nainstalovat aplikaci Google Arts & Culture, která je dostupná pro Android i iOS a hned v menu uvidíte ikonku pro možnost vytvoření selfie. Následně se vyfotíte, počkáte malou chvíli na vyhodnocení a aplikace vám dodá několik uměleckých děl, které se vám podobají. Na závěr ještě dodáme několik statistik od Googlu:

  • Doposud bylo nalezeno přes 78 miliónů shod
  • Google úzce spolupracuje s více než 650 partnerskými institucemi z celého světa
  • K dispozici je databáze desetitisíců uměleckých děl

 

Google Arts & Culture
Google Arts & Culture

Vyzkoušeli jste již Art Selfie a našli jste svého dvojníka?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)