TOPlist

Aplikace Google Arts & Culture z vás udělá experta na historii

google_arts_ico

V listopadu loňského roku vydal vyhledávací gigant aplikaci Google Arts & Culture, zaměřující se na historická a umělecká díla. Nyní tento nástroj přichází s moderním vzhledem a novými funkcemi. Inovace se dočkala také související webová aplikace.

Meet Google Arts & Culture | #GoogleArts

Meet Google Arts & Culture | #GoogleArts

Starý a nový vzhled můžete porovnat na následujících snímcích obrazovek – první tři jsou z předchozí verze, další tři pocházejí z aktuální.

Google Arts & Culture s virtuální realitou

Pro příznivce virtuální reality bude potěšující zpráva o tom, že některé exponáty lze prohlížet pomocí 3D brýlí Cardboard a kompatibilních. Vydejte se na virtuální cestu pouliční výtvarnou scénou v Římě; prohlédněte si díla slavného street-artového umělce Insa, nebo se vraťte v čase o 2500 let zpět a rozhlédněte se uvnitř starořeckého chrámu Dia.

Váš průvodce uměním

Pokud si budete zajímavé objekty chtít prohlédnout na vlastní oči, jistě přijdou vhod informace o provozních hodinách muzeí a galerií. K dalším pozoruhodným novinkám patří časová osa, vyhledávání na základě barvy, denní články ve stylu Wikipedie nebo a poznávání děl, které používá snímek z fotoaparátu a poskytuje související informace při návštěvě muzeí a galerií. Poslední zmíněná funkce je zatím k dispozici jen v londýnské Dulwich Picture Gallery, Galerii umění v Sydney a Národní galerii umění ve Washingtonu.

Nové nástroje pomohou s objevováním děl, artefaktů a umožní ponořit se do kulturních zážitků napříč uměním, historií a divy světa z více než tisíce muzeí v sedmdesáti zemích.

Jako hlavní nové vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

  • Vyhledávání čehokoli – od bot po zlaté šperky.
  • Procházejte umění v průběhu času – podívejte se třeba na to, jak Van Gogh přešel z ponurých děl na živá.
  • Procházejte podle barvy a poznejte Monetových 50 odstínů šedi.
  • Poznejte nové fascinující příběhy každý den.

Aplikace ve verzi 3.0.9 je k dispozici v Obchodě Play a je nabízena zcela zdarma. 5,1 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.4 a novějším.

Google Arts & Culture
Google Arts & Culture

Zdroje: androidpolice.com, googleblog.blogspot.cz.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)