Google koupil aplikaci Word Lens pro překlad textu v reálném čase

wordlens620

Není velkým tajemstvím, že Google pokukuje po nadějných projektech a aplikacích, které mají velký potenciál. Jaký záměr s těmito aplikace Google má, mnohdy není znám a podobné je to i u posledního nákupu, kdy si Google zakoupil aplikaci Word Lens, která dokáže překládat text v reálném čase.

wordlens620

Aplikace Word Lens si v ČR moc velké jméno neudělala a to hlavně díky tomu, že nepodporuje češtinu a vesměs překládá text pouze v šesti jazycích, což není mnoho. Nyní je ale dost velká šance, že Google přidá podporu i dalších jazyků a mezi nimi může být postupem času i čeština. Word Lens funguje tím principem, že objektiv telefonu namíříte na požadovaný text a aplikace vám ho již přeloží bez sebevětšího čekání a nutnosti focení.

stažený soubor (1)

Co zamýšlí Google s touto aplikací zatím není známo, avšak předpokládá se, že se stane součástí Google Translate a později možná i Google Glass v nějaké vylepšené verzi. Jak tato aplikace funguje, se můžete podívat níže na videu. Pokud vás zajímá, jak by Word Lens pracoval ve spojitosti s Google Glass, můžete se podívat na druhé video, kde v pořadu Show Jana Krause tuto aplikaci ve spojitosti s Google Glass předvedl David Vávra (9. minuta videa).

Dostupné kombinace jazyků:

angličtina ⇆ ruština
angličtina ⇆ španělština
angličtina ⇆ francouzština
angličtina ⇆ italština
angličtina ⇆ němčina
angličtina ⇆ portugalština

Introducing Word Lens

Introducing Word Lens

3. David Vávra – Show Jana Krause 14. 2. 2014

3. David Vávra - Show Jana Krause 14. 2. 2014

a207b53b8ebe81082b96cb69177d6d05?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Zdroj: tv.

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)