Základní Google aplikace má nový widget pro sledování akcií

Google aplikace widget finance watchlist akcie kryptoměny

Základní mobilní aplikace Google, která v telefonech či tabletech již dávno nezprostředkovává jen vyhledávání, začíná nabízet nový widget na plochu. Do stávající nabídky, kam patří například widgety pro počasí (ty jsou exkluzivní pro Pixel telefony), přehled událostí nebo funkci Sound Search, nově přibývá Finance Watchlist. Přesný český název zatím neznáme, ale každopádně půjde o widget, který bude ukazovat kurzy a vývoj hodnot pro akcie, kryptoměny a další obchodovatelné položky.

Jedna akcie se bude zobrazovat nahoře s grafem. Informace zahrnují aktuální cenu, symbol a zisk/ztrátu s odpovídající šipkou. Ostatní akcie se zobrazí v seznamu nebo vedle sebe, pokud je widget na celou šířku. Základem pro zobrazovaná data je server google.com/finance, který už americký gigant provozuje nějaký ten rok, ale nikdy jej nijak extra nepropagoval či nevyužíval.

Uživatel si může nechat ukazovat “Top mover” s nejvýraznější změnou, nebo vybrat konkrétní akcie, které chce připnout. “Řazení” umožňuje vybrat si mezi názvem, symbolem nebo denní % změnou, řazenou podle vzestupných nebo sestupných hodnot. Nový widget byl zatím zachycen u aplikace Google v beta verzi 14.22.12.29.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Které akcie či kryptoměny máte a sledujete?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)