Majitele starých Android mobilů odstřihne Google od aplikací

Google aplikace přihlášení Android 2.3.7

Máte doma stařičké Lenovo K800? Původní Sony Xperia? Nebo třeba úplně první Samsung Galaxy S? Všechny tyto, a mnohé další telefony z let zhruba do roku 2012, spojuje systém Android do verze 2.3.7 Gingerbread. Jestli některý máte a je stále funkční, můžete se asi směle nazývat sběrateli. Nicméně radost z používání takových kousků vám brzy zhořkne. Tyto přístroje teď čeká jeden nevyhnutelný krok. Google oznámil, že pro telefony se zmíněnou a starší verzí Androida se vypne možnost přihlášení do aplikací z jeho dílny.

Android 2.3.7, kterému bude zhruba za měsíc deset let, pochopitelně není pro své autory ani jiné vývojáře natolik zajímavý, aby ho udržovali bezpečný a pečovali o něj. Americký gigant se tedy rozhodl definitivně střihnout pomyslnými nůžkami. Do Google nástrojů jako Mapy, Gmail nebo Disk nebude možné se z takto starého systému přihlásit. A to přesně od 27. září 2021.

Google aplikace přihlášení Android 2.3.7 upozornění

Jedinou možnou variantou zůstane login provedený přes Prohlížeč, tedy původní aplikaci pro přístup k internetu, která byla předchůdcem Chromu. V září nastane i konec podpory Služeb Google Play u telefonů s Androidem ve verzích 4.1 a 4.3.

Jaký nejstarší funkční mobil doma máte?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)