Google uvolnil API 23.2: Dostane se noční režim do většiny aplikací?

Material Design – náhleďák

Na světě je spousta fanoušků grafického jazyka Material Design. Také aplikací, které Material Design využívají je již spousta. Stylový a minimalistický design se řídí jasnou sadou pravidel, která se snaží kopírovat „magii papíru„, a díky kterým je ovládání aplikací sjednocené, intuitivní, přehledné a přirozené.

Ve dne světlý, v noci tmavý. Bude takový Material Design brzy?

Nicméně i když tento grafický jazyk považuje spousta uživatelů i vývojářů za neskonale krásný, má i své stinné stránky. Jedním z největších problémů je samotná snaha „zkopírovat papír“. Ten je totiž za běžných okolností bílý, a tak je bílé i pozadí většiny aplikací, napsaných právě v Material Designu. Ve dne to většinou není žádný problém, protože je kolem dost světla, jenže něco jiného je to v noci, kdy nám do bílé pozadí vypaluje naše rozespalé oční bulvy.

Android Support Library 23.2

Android Support Library 23.2

Naštěstí si tohoto problému konečně všiml i sám Google a snaží se ho zmírnit zavedením API, které umožní vývojářů pracovat s různými profily pro den a noc. To pak výsledným aplikacím umožní automaticky změnit styl a UI v různých denních dobách. Právě tato funkce dává tak velký smysl, že je až s podivem, že ji Google nezavedl hned s uvedením samotného Material Designu. Přitom, pokud si ještě vzpomínáte, byla ve hře alespoň možnost výběru světlého a tmavého motivu, což ovšem nakonec Google neumožnil.

Denní a noční režim jsou tedy nyní součástí API 23.2, Pokud vás zajímají veškeré informace k uvolněnému API, můžete navštívit oficiální blog, případně se podívejte na video výše, kde je vše názorně (a trochu vtipně) vysvětleno.

Zdroj: AA

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)