Konec zoufalého hledání místa pro aplikace! Pomůže archivace

Android archivace aplikací aplikace

Co se dá dělat, když vám dojde místo v úložišti mobilu a chcete si nainstalovat novou aplikaci? V době, kdy největší výrobci postupně upouštějí od slotů na paměťové karty, je toto téma opět žhavější. Pokud jste si prostor zaplnili fotografiemi, videi či velkými přílohami, může být snadným řešením jejich uložení v cloudu. Pokud ale vlastníte telefon s opravdu malým úložištěm, které zmizí před očima pouhou instalací aplikací, máte větší problém. Aplikace totiž do cloudu nenahrajete a tak jste nuceni nějakou odinstalovat, aby se vešla nová. Brzy tomu tak ale nebude.

Starosti, které má velká spousta uživatelů, brzy vyřeší nová možnost archivace aplikací přímo v systému Android. Funkce spoléhá na nový úsporný formát “archivovaných APK” a vyvíjí ji přímo Google. Dokáže prý ušetřit až 60 % prostoru vymezeného pro aplikace, přičemž ty není potřeba odinstalovat a v mobilu zůstávají. Systém je po delším nepoužívání sám uloží zkomprimované “do archivu”, odkud mohou v případě potřeby zase okamžitě vyskočit a dál fungovat.

Google o nově zaváděném systému informoval na blogu pro vývojáře, kteří mají nyní možnost na něj své výtvory připravit. S veřejným nasazením archivace aplikací pro koncové uživatele se počítá ještě letos. Z novinky by měli profitovat jak oni, tak i vývojáři. Uživatelé nebudou muset provádět odinstalace aplikací, díky čemuž se také sníží riziko, že se do nich už nevrátí nebo je zapomenou znovu nainstalovat.

Jak jste na tom s místem pro aplikace?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)