Google ukázal Android 13. K vyzkoušení je na mobilech Xiaomi, realme či OnePlus

android 13 beta

Z konference Google I/O, která proběhla včera večer máme rozporuplné pocity, ale přesto převažují spíše ty pozitivní. Na jednu stranu jsme zklamaní, že jsme se nedočkali plnohodnotného odhalení hodinek Pixel Watch, na druhou stranu Pixel 6a podle nás vypadá dobře a americká firma se vytáhla s dalšími novinkami, které možná čekal málokdo. Zmínit můžeme teaser na řadu Pixel 7 nebo chystaný tablet od Googlu. Samozřejmě jsme se ale dočkali také představení systému Android 13, jehož betu si můžete nainstalovat na telefony od různých výrobců už teď.

Android 13 Beta 2 je venku

Android 13 je spíše evoluční záležitostí. Vylepšuje a doplňuje funkce, které nám v současném Androidu 12 chybí. Samozřejmě se klade velký důraz na soukromí, tak jak je to u Googlu v posledních letech běžné. Například bude nově možné vybrat fotografie, ke kterým bude mít daná aplikace přístup po vzoru iOS, nebo vylepšené oprávnění pro zasílání notifikací. V nastavení se navíc sloučí položky zabezpečení a soukromí. Jedince, kteří umí více jazyků potěší jistě také nastavení výchozího jazyka u dané aplikace.

Na konferenci se hovořilo třeba o nové peněžence Google Wallet, která nahradí Google Pay a budete si do ní moci přidat nejrůznější karty, včetně řidičského a občanského průkazu. Věnovat se ji budeme v samostatném článku.

Android 13: Our Favorite New Features

Android 13: Our Favorite New Features

Mnoha vylepšení se dočkalo také uživatelské rozhraní tabletů, což jistě souvisí s tím, že se letos na podzim dočkáme po čtyřech letech dalšího Pixel tabletu. Google na konferenci oznámil, že Android 13 Beta 2 nebude k dispozici pouze pro zařízení Google Pixel, ale také pro řadu dalších. Samozřejmě nejdříve přijde řada na nové vlajkové modely, ale časem se dočkají i starší kousky.

google android 13 beta 2

Jmenovitě jde o firmy Asus (zatím Zenfone 8), Lenovo (Tab P12 Pro), Nokia (zatím neuvedeno), OnePlus (10 Pro), Oppo (Find X5 Pro), realme (GT2 Pro), Sharp (Aquos sense6), Tecno (Camon 19 Pro 5G), vivo (X80 Pro), Xiaomi (12, 12 Pro a Pad 5) a ZTE (Axon 40 Ultra). Rozhodně se však instalace nedá doporučit na telefony, které používáte jako vaše běžné zařízení. Můžete se potýkat s nepříjemnými problémy, jako jsou výpadky signálu, pády aplikací či náhodné restarty. Pokud se ale přesto rozhodnete k instalaci, rozhodně si zálohujte svá data. Po instalaci beta verze se totiž celé vaše úložiště smaže.

Vyzkoušíte Android 13 Beta?

Zdroj: Google I/O, GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)