Google představil Android 13 pro levné telefony. Co nového umí?

android 13 go edition

Systém Android 13 nám Google sice ukázal již v srpnu, avšak na tzv. Go Edition jsme si museli počkat až dodnes. Tato verze bude tradičně ořezaná o hromadu funkcí, avšak měla by zajistit plynulejší chod na levných telefonech.

Android 13 (Go edition) přichází s několika novinkami, přičemž jednou z těch hlavních je přítomnost Google Objevit, která v předchozích verzích chyběla. Uživatelé se mohou těšit také na designový jazyk Material You, který americká společnost ukázala před rokem. I na levných mobilech bude tedy prostředí minimalistické, díky možnosti nastavení barevných schémat na základě použité tapety.

Android 13 Go Edition

Stejně jako v klasickém Androidu bude i zde možnost nastavení jazyka pro konkrétní aplikaci, nebo větší kontrola nad notifikacemi. Aktualizace systému budou probíhat skrz Google Play, což je také novinka, která má za cíl jejich celkové urychlení, jelikož to někteří výrobci pěkně flákají. Google sdělil, že první zařízení s tímto systémem se na trh dostanou v roce 2023.

Jak se vám pozdává nový Android 13 (Go edition)?

Zdroj: Google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)