TOPlist

Google zavelel: Android 10 do všech nových telefonů

Android 10 do všech nových telefonů

Často se stává, že ještě dlouho po vydání nové verze Androidu, některé nové telefony vycházejí na staré platformě. Tomu chce Google učinit přítrž a zavést Android 10 do všech nových telefonů. Google nezahálí a snaží se jít stále kupředu. Vidět to můžeme například na připravované herní službě Stadia, ale i na operačním systému Android.

Od 3. září už není nejnovější verzí Android 9 Pie (koláč), ale Android 10, který po dlouholeté řadě „sladkých“ názvů láme tuto zavedenou tradici a zůstává pouze u jména s číslem. Někteří výrobci mobilních telefonů ale nepřijímají novou verzi Androidu tak rychle jak bychom si přáli. Nikoho přece nepotěší, když jeho vysněný telefon, který několik dnů až týdnů vybíral, má starý operační systém. Výrobci chytrých telefonů mají stále čas, a to až do 31. ledna 2020. Po tomto datu už ale Google neschválí žádný telefon, který bude mít starší verzi, než je Android 10.

Aktualizace u starších telefonů

Konec ledna je datum směrodatné především pro výrobce. Běžní uživatelé, kterým se jejich zařízení na Android 10 neaktualizuje se nemusejí bát, že s 31. lednem skončí i podpora. Aktualizace na Android 9 Pie budou vycházet alespoň do vydání Androidu 11. To se odhaduje na srpen roku 2020.

Koupili byste si telefon se starším OS?

Zdroj: andrauth, xda-devs

Tomáš Smutný
O Autorovi - Tomáš Smutný

Jeho první telefon byl starý Sony Ericsson s černobílým displayem a anténou. Jenže ho dostal v době když ostatní kupovali telefony s barevným displayem. Když… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)