Google Allo 3.0 přináší grafická témata, navrhuje nálepky a emotikony

google-allo-3-0-navrhuje-nalepky_ico

Komunikační aplikace Google Allo se dočkala druhé majoritní aktualizace na verzi s číslem 3.0. Zatímco verze 2.0 před měsícem přinesla rychlé odpovědi a podporu rozdělené obrazovky, nejnovější vydání se zaměřuje na možnosti přizpůsobení. Kromě toho nová verze také navrhuje nálepky a emotikony, které by uživatel mohl chtít použít.

Podpora grafických témat

Pokud se vám nelíbí současný vzhled aplikace, můžete si ho změnit díky nově přidané podpoře grafických témat. Jejich implementace byla objevena ve zdrojových kódech předchozí verze a bylo možné ji zapnout, ovšem pouze s oprávněními roota. Nyní je dostupná pro všechny, a to bez nutnosti rootování. Škála nabízených témat je opravdu široká, takže budete mít z čeho vybírat. Téma mění tapetu na pozadí, barvu bublin a v některých případech i textu.

V nové verzi Allo si můžete změnit pozadí a barvy V nové verzi Allo si můžete změnit pozadí a barvy

“Smart Smiley” navrhuje nálepky a emotikony

Další nová funkce se jmenuje “Smart Smiley” (“chytří smajlíci”) a nabízí seznam nálepek a emotikon, vycházející z toho, co jste právě napsali. K dispozici je v podobě samostatného tlačítka vedle tlačítka pro odeslání. Klepnutí na něj odhalí navrhované smajlíky, emotikony a samolepky, které byste mohli chtít použít. Google tvrdí, že většina uživatelů používá jen 3 % dostupných smajlíků a tímto krokem chce přispět k rozšíření obrázkové komunikace. Například v Unicode je v tuto chvíli již více než tisíc emotikon, takže najít tu správnou určitě není jednoduchý úkol. Myšlenka nabízet smajlíky podle kontextu sama o sobě není špatná, ale nejsme si jisti, jak často bude skutečně používána. Funkce zatím bude k dispozici jen v angličtině, ale v průběhu času bude přidávána podpora více jazyků.

Google Allo 3.0 navrhuje nálepky Google Allo 3.0 navrhuje nálepky

Fantastická zvířata a kde je najít

Příznivce Joanne Rowlingové potěší nový balíček samolepek spojených s medializovaným filmem “Fantastická zvířata a kde je najít” (“Fantastic Beasts and Where to Find Them”) společnosti Warner Bros. Na samolepkách jsou většinou vyobrazeny postavy z filmu a příznivci tohoto žánru nám jistě dají za pravdu, že vypadají dobře. Užitečné také je, že pokud vám kamarád pošle samolepku z balíčku, který nemáte nainstalovaný, budete mít možnost si ho stáhnout a odpovědět mu ve stejném stylu.

Allo přináší samolepky z filmu Fantastická zvířata a kde je najít Allo přináší samolepky z filmu Fantastická zvířata a kde je najít

Nová verze Allo je již uvolněna v Obchodě Play, takže pokud ji používáte, pak ji s největší pravděpodobností již máte nainstalovanou. V případě zájmu si také můžete stáhnout instalační balíček APK ze serveru APKMirror.

Google Allo
Google Allo

Zdroje: androidcentral.com, androidpolice.com, blog.google.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)