Novinky v Google Allo 2.0: rychlé odpovědi a podpora rozdělené obrazovky

google_allo_20_ico

Když zhruba před měsícem vyšla první verze komunikační aplikace Google Allo, byly reakce uživatelů poměrně smíšené. Komunikátor totiž postrádal celou řadu dnes obvyklých funkcí (viz článek 7 funkcí, které uživatelé Google Allo postrádají nejvíc). Přesvědčit tak rodinu a přátele k používání nového klienta rozhodně nebylo jednoduchým úkolem. Možná, že důvodem ke změně bude první velká aktualizace na verzi s číslem 2.0. Jaké jsou tedy novinky v Google Allo?

Novinky v Google Allo 2.0

První novinkou jsou vylepšené notifikace, které byly v prvním vydání jednoduše řečeno “odfláknuté”. Uživatel mohl odeslat jednu z několika předdefinovaných odpovědí nebo otevřít aplikaci a odpovědět z ní. V aktuální verzi přibylo tlačítko Odpovědět pro odpovídání přímo z oznámení. Funguje to podobně, jako rychlé odpovědi v Hangouts či Google Messengeru. Kromě textu se v notifikacích zobrazuje také jméno a ikonka odesílatele.

Další novinkou je podpora Android Wear. Stejně, jako v Google Hangouts, je nyní možné odpovídat na zprávy z hodinek hlasem nebo emotikonou. Stačí klepnout na tlačítko pro odpověď a začít mluvit nebo poslat odpovídající obrázek. K dispozici je také několik připravených odpovědí.

Stranou bychom neměli nechat ani podporu přímého sdílení. Ta od Androidu 6.0 Marshmallow umožňuje odesílání obsahu (textu a obrázků) přímo konkrétní osobě bez nutnosti vyvolávat celou aplikaci. Bohužel v praxi působí tato funkce poněkud chaoticky, zejména tím, že nabízí náhodnou skupinu kontaktů. Kontakty z Google Allo tedy budou součástí této nabídky.

Zkratka launcheru Zkratka launcheru

Čtvrtou novinkou je podpora odesílání animací ve formátu GIF přímo z klávesnice. Klávesnice je velmi jednoduchá a funguje dle očekávání. Asistenta Google však animací poněkud zmatete. Allo 2.0 má ještě řadu menších nových funkcí, jež stojí za zmínku. Jmenujme například zkratku launcheru pro vytvoření nové konverzace. Přibyla úvodní obrazovka a oficiální podpora režimu práce ve dvou oknech na Androidu 7.0 Nougat a vyšším. Nakonec je tu nový režim přístupnosti, který změní provedení chatu na černobílé pro snadnější čtení.

Kde stáhnout Google Allo 2.0?

Aktualizaci vydává Google postupně standardní cestou, tedy přes Obchod Play. Někdo ji již dostal, další si budou muset počkat několik následujících hodin až dní. Pokud se vám čekat nechce, můžete si Allo 2.0 stáhnout z alternativního zdroje APKMirror. V takovém případě je ovšem nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Instalační soubor je podepsán Googlem a aktualizuje stávající verzi aplikace. Kryptografický podpis zaručuje, že je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Google Allo
Google Allo

Co říkáte na novinky v Google Allo 2.0? Vydal se vyhledávací gigant správným směrem, aby nalákal nové uživatele? Nebo jsou podle vás důležitější funkce, které v tomto komunikátoru chybí?

Zdroje: androidpolice.com, androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)