Google si po měsících vzpomněl že má i uživatele u Applu

Google aktualizoval své aplikace pro iOS

Google od prosince minulého roku neaktualizoval velkou část svých aplikací pro iOS. Apple uživatelům nezbylo nic jiného než používat neaktualizované aplikace a čekat na první krok Googlu. První důležitá aktualizace přišla v únoru a šlo o YouTube. Google nyní po měsících čekání aktualizoval i své další aplikace pro iOS. Uživatelé Apple produktů se po 3 měsících dočkali nových verzí často využívaných aplikací. Konkrétně jde o a aplikace Gmail spolu s Google Meet, Sheets, Docs, Calendar a Tasks.

Aktualizace je spíše revizního charakteru, jedná se o drobné aktualizace zaměřené na opravy chyb a vylepšení výkonu. Google novou aktualizací více méně ukončil spekulace, jestli se snaží vyhnout štítkům ochrany osobních údajů pro své aplikace na App Storu. Nové štítky umožňují uživatelům, vidět, jak aplikace využívají jejich data.

Google sice aktualizoval své aplikace pro iOS, ale očividně zapomněl na jednu poslední, tu nejdůležitější a masově nejpoužívanější. Společnost od konce listopadu neprovedla v aplikaci Chrome žádné změny. Uživatelé Applu tedy musí i nadále používat neaktuální Chrome, ale je velmi pravděpodobné, že se v příštích týdnech dostane i na samotný Google prohlížeč pro iOS.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Proč Googlu aktualizace trvaly tak dlouho?

Jan Kaláb
O Autorovi - Jan Kaláb

Síťařina ho nebavila, tak vzal do ruky tužku, papír a telefon. Coby vystudovaný odborník na IT měl Honza skončit v korporátu s velkým „K“ a… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)