Google vydal novou aktualizaci pro chytré hodinky: Vylepšuje výdrž baterie

wear os aktualizace vydrz baterie

Google včera večer na svých webových stránkách zveřejnil informace o nové aktualizaci pro chytré hodinky s Wear OS. Trochu netradičně se aktualizace nazývá “H”. Není známý důvod, proč Google použil tohle pojmenování, důležitý je ale fakt, že aktualizace vylepšuje výdrž baterie. A to hned v několika bodech.

Chytré hodinky s Wear OS budou mít lepší výdrž baterie

Nová aktualizace přináší celkem čtyři novinky, které vylepšují výdrž baterie. Tou první je automatické zapnutí úsporného režimu. Ten se aktivuje vždy, když baterie hodinek klesne na 10 procent. Dále se značně vylepšila výdrž hodinek v době, kdy je nemá uživatel na ruce. Po půl hodině neaktivity přejdou do speciálního režimu.

Dále se aktivovala možnost chytrého vrácení pro všechny aplikace. Ve zkratce to znamená, že se můžete rychle vrátit do všech posledně otevřených aplikací. Poslední výraznější novinkou je možnost rychlého vypnutí. A to podržením hlavního tlačítka hodinek. Už se tak pro vypnutí nemusí pracně chodit do nastavení hodinek, ale funguje to podobně jako třeba u telefonů. Menším zklamáním může být to, že tato aktualizace se bude uvolňovat postupně během následujících měsíců.

Aktualizaci Wear OS má na starost přímo výrobce daných hodinek. I díky tomu v některých případech nemusí přijít na hodinky všechny nové funkce.

Wear OS by Google Smartwatch
Wear OS by Google Smartwatch

Používáte chytré hodinky s Wear OS? Jak jste prozatím spokojení s výdrží baterie?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)