Google přináší velkou aktualizaci své klávesnice

google-chrome-tipy-triky-729×478

Společnost Google odstartovala první vlnu aktualizace její oficiální klávesnice, která přináší více změn, než bývá zvykem. Update se tak nezaměřuje pouze na opravu nějaké kritické chyby nebo přidání jedné novinky.

Google klávesnice - update

Tou nejvýraznější je pravděpodobně možnost aktivovat režim psaní jednou rukou. Ten nepochybně ocení především uživatelé, jejichž přístroje disponují větší úhlopříčkou displeje. Volit navíc budeme moci mezi režimy pro psaní levou nebo pravou rukou.

Google klávesnice nově s možností nastavit výšku rozložení písmen

Google klávesnice - nastavení

Další novinkou je také nastavení výšky klávesnice. Tu je možné snadno upravit pomocí posuvníku, kterým lze ovlivnit zda bude prostor pro psaní krátký nebo naopak vysoký. Vedle posuvníku k úpravě výšky navíc v nastavení najdeme také volby, pomocí kterých snadno aktivujeme nejrůznější gesta. Zmínit tak můžeme například mazání slov pomocí tahu prstem doleva od klávesy Delete.

Poslední výraznější změnou je přítomnost nového tlačítka nacházejícího se nalevo od mezerníku. To nás přenese na číselnou klávesnici známou např. z kalkulaček. Výjimkou tak nejsou ani tlačítka jako plus, mínus apod. Update je do obchodu Google Play přidáván postupně a nějakou dobu tak ještě potrvá, než se dočkají všichni z nás.

Zdroj: androidcentral.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)