TOPlist

Google slaví 25 let. Otestujte své znalosti o této firmě v našem kvízu

Google kvíz
  • Společnost Google slaví 25 let od svého založení
  • V dnešním kvízu si můžete otestovat své znalosti 
  • Otázky sahají od daleké historie až po současnost

Google je více než jen vyhledávací nástroj. Je to symbol digitální éry a fenomén, který zná naprosto každý. Společnost má za sebou již 25 let inovací a změn, které formovaly internet. Larry Page a Sergey Brin, tehdejší studenti Stanfordovy univerzity, založili společnost (název nepovíme, dozvíte se v kvízu) v roce 1996, avšak o dva roky později ji přejmenovali právě na Google, což je hříčka odvozená od matematického termínu „googol“, který značí číslo jedna následované stovkou nul.

V prvních měsících své existence fungoval Google z garáže v Menlo Parku v Kalifornii. Dnes má společnost více než 100 000 zaměstnanců a 70 kanceláří ve 50 zemích. Její služby sahají od internetového vyhledávání přes mapy až po umělou inteligenci.

Kvíz obsahuje celkem 10 otázek, přičemž každá z nich zamíří do jiného koutu podnikání Brina a Page. Některé otázky jsou jednodušší, jiné mohou být záludné. Vzpomenout si například na uvedení první verze Google Chrome nemusí být jednoduché. V komentářích se s námi můžete podělit o vaše výsledky.

Jak se vám dařilo v našem kvízu?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)