Menu

GoGlove: rukavice, jako dálkové ovládání smartphonu

Prostřednictvím Kickstarteru se povedlo zafinancovat již velké množství zajímavých nápadů. Nyní si zde o pomoc do začátku říkají tvůrci rukavic, které nesou název GoGlove, ty slouží pro ovládání chytrých telefonů. S klasickými rukavicemi, se špičkami prstů upravenými pro kapacitní displeje, však nemají v podstatě nic společného…

S GoGlove totiž budete moci ovládat svůj smartphone gesty a to bez nutnosti se jej vůbec dotknout. Rukavice mají v každé špičce prstu zabudovaný senzor a u palce je umístěn magnet. Jakmile provedete gesto prsty, povel se skrze zabudované bluetooth přenese do smartphonu. U prostředníčku je umístěn “aktivační senzor” který má zamezit nechtěným gestům. Takto je možno ovládat například libovolný hudební přehrávač, fotoaparát telefonu a jiné… Rukavice lze dokonce použít i k ovládání outdoorové kamery GoPro. Tvůrci rovněž slibují uvolnění vývojářského API, což by mělo v budoucnu zajistit širší využití rukavic.

Rukavice jsou vyrobeny z tenkého a prodyšného materiálu tak, aby přes ně bylo možné nosit například klasické, zimní rukavice. Baterie v modulu vydrží až 6 měsíců každodenního používání. Bluetooth modul lze z rukavic díky použitému zipu snadno vyjmout. Jakmile tak uživatel učiní, aktivuje se pětice tlačítek na jeho těle a pak lze modul například připnout na triko a používat samostatně, bez rukavic.

goglove goglove 2

 

Do konce kampaně v těchto chvílich zbývá jen něco málo přes týden a tvůrcům zbývá vybrat ještě necelé 3000$ k dosažení cílové částky – 40000$. Kompletní GoGlove jsou momentálně na Kickstarteru dostupné za příslib 79$.

goglove 3

Jak se vám nápad tvůrců GoGlove líbí? Koupili byste si je, pokud by byly běžně dostupné?

 

Zdroj: Kickstarter.com, AndroidCommunity.com

 

Komentáře

Velda

Velda

26.11.2014 18:29

Vypadá to dobře. Uvažuju sehnat pár zájemců, a pořídit nějaký balíček s více páry, a pěkně by se to rozpočítalo.

Xender

Xender 0

z aplikace
26.11.2014 22:13

Vypadají zajímavě. Jen škoda že to není na celoroční nošení.
P. S. Videa v mobilní aplikaci nejdou spustit.

Jarda

Jarda

z aplikace
27.11.2014 8:35

Si myslim spis dalsi zbytecnost.
V telefonu mame bezdotekove ovladani…. Pak ovladani ocima atd…. A kdo to pouziva…

Velda

Velda

27.11.2014 13:02

Jarda: Ale tohle bych využil, třeba když si jdu zaběhat, eventuelně na kole třeba, v zimě na lyže… očima a bezdotykově – stejně bych telefon musel vyndat :) takto ne

RSS (komentáře k článku)