GoGlove: rukavice, jako dálkové ovládání smartphonu

goglove titul

Prostřednictvím Kickstarteru se povedlo zafinancovat již velké množství zajímavých nápadů. Nyní si zde o pomoc do začátku říkají tvůrci rukavic, které nesou název GoGlove, ty slouží pro ovládání chytrých telefonů. S klasickými rukavicemi, se špičkami prstů upravenými pro kapacitní displeje, však nemají v podstatě nic společného…

S GoGlove totiž budete moci ovládat svůj smartphone gesty a to bez nutnosti se jej vůbec dotknout. Rukavice mají v každé špičce prstu zabudovaný senzor a u palce je umístěn magnet. Jakmile provedete gesto prsty, povel se skrze zabudované bluetooth přenese do smartphonu. U prostředníčku je umístěn “aktivační senzor” který má zamezit nechtěným gestům. Takto je možno ovládat například libovolný hudební přehrávač, fotoaparát telefonu a jiné… Rukavice lze dokonce použít i k ovládání outdoorové kamery GoPro. Tvůrci rovněž slibují uvolnění vývojářského API, což by mělo v budoucnu zajistit širší využití rukavic.

Rukavice jsou vyrobeny z tenkého a prodyšného materiálu tak, aby přes ně bylo možné nosit například klasické, zimní rukavice. Baterie v modulu vydrží až 6 měsíců každodenního používání. Bluetooth modul lze z rukavic díky použitému zipu snadno vyjmout. Jakmile tak uživatel učiní, aktivuje se pětice tlačítek na jeho těle a pak lze modul například připnout na triko a používat samostatně, bez rukavic.

goglove

 

Do konce kampaně v těchto chvílich zbývá jen něco málo přes týden a tvůrcům zbývá vybrat ještě necelé 3000$ k dosažení cílové částky – 40000$. Kompletní GoGlove jsou momentálně na Kickstarteru dostupné za příslib 79$.

goglove 3

Jak se vám nápad tvůrců GoGlove líbí? Koupili byste si je, pokud by byly běžně dostupné?

 

Zdroj: Kickstarter.com, AndroidCommunity.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)