Gmail vylepšuje zabezpečení. Chystá se zatočit se spamem

gmail nahled

Emailové spamy jsou tu s námi takřka stejně dlouho jako samotná elektronická pošta. Postupem let se tyto podvodné zprávy staly téměř každodenní rutinou a většina z nás tak každé ráno maže hned několik nevyžádaných zpráv. Své o tom vědí také vývojáři ve společnosti Google a proto jsme se dočkali oznámení, že Gmail vylepšuje zabezpečení před nevyžádanou poštou. Jak bude nové zabezpečení fungovat?

Gmail vylepšuje zabezpečení proti spamu

Gmail vylepšuje zabezpečení

Jedná se o jednoduchou, ale rozhodně užitečnou novinku. V mobilní aplikaci totiž nově u odesílatele zprávy uvidíme dvojici různých avatarů. V případě, že se jedná o neškodný email, uvidíme v avataru klasickou siluetu. Jestliže je však pošta potencionálně nebezpečná, zobrazí se místo této siluety otazník. Jestliže uvidíme v avataru otazník, nemusí být pošta nutně nebezpečná, neboť odesílatel pouze nemusí mít správně nastavené odesílání.

Lépe chráněny budou také odkazy. Jestliže se totiž v odkazu bude ukrývat známý malware nebo phishing, uvidíme ještě před načtením varovnou zprávu. Přestože se nejedná o žádnou převratnou změnu, my toto vylepšení, které by mělo dorazit koncem týdne, rozhodně vítáme, neboť ochrany před podvody není nikdy dost.

Zdroj: androidpolice.com

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)