TOPlist

Na internet uniklo 5 miliónů Gmail hesel – podívejte se, jestli mezi nimi není vaše

gmail únik hesel

Před několika málo okamžiky se na veřejnost dostala ne zcela příjemná informace. Jak se zdá, tak kdosi na ruském Bitcoin fóru publikoval přibližně pět miliónů hesel ze služeb Gmail a Google+ od společnosti Google. Zajímá vás, o co se jedná a kde zjistit, jestli se tento problém týká i vás?

gmail únik hesel

Na ruském bitcoinovém fóru btsec.com se objevilo přibližně pět miliónů hesel uživatelů, kteří používají některé služby od společnosti Google. Hesla byla podle všeho sbírána v průběhu delšího časového období, a to pomocí phishingu a jiných hackerských útoků. Zastoupení společnosti Google k tomuto úniku uveřejnilo informaci, že se jedná z větší míry o hesla, která nejsou již delší dobu používaná, nebo jsou uniklé účty zablokované.

únik hesel gmail

Databázi s hesly uveřejnil uživatel fóra s přezdívkou tvskit. Kromě jiného také napsal, že více než 60 procent všech hesel je stále aktuálních. Únik by se měl týkat zejména anglicky, rusky a španělsky hovořících uživatelů. Pokud si i přesto chcete ověřit, jestli neuniklo i vaše heslo, můžete tak učinit na stránkách Is Leaked. Po načtení stránky je potřeba zadat vaší emailovou adresu a následně vám bude sděleno, jestli uniklo i vaše heslo.

únik hesel Gmail 2

Stanovisko společnosti Google:

“Zabezpečení dat našich uživatelů je pro nás nejvyšší prioritou. Nemáme žádné důkazy o tom, že by byl náš systém ohrožen. Ve chvíli, kdy bychom získali podezření, že by bezpečnost mohla být narušena, neprodleně podnikneme kroky, abychom pomohli dotčeným uživatelům ochránit jejich účty.”

Týká se únik hesel i vás? Ocitli jste se již někdy v podobné situaci?

Zdroj: The Daily Dot.

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)