Gmail konečně dostává tmavý režim. Jak vypadá?

tmavý režim gmail

Android 10 oficiálně vyšel již před šesti dny a spolu s ním přišel také dlouho očekávaný tmavý režim. Většina aplikací od Googlu tmavý režim již dostala, ovšem byla zde jedna z těch nejpodstatnějších, která ho dosud neměla. Je jím populární aplikace Gmail, kterou využívají denně miliony uživatelů.

V aplikaci Gmail si můžete tradičně vybrat mezi třemi režimy – světlým, tmavým a výchozím, který se liší dle nastavení v systému. Tmavý režim vypadá v Gmailu obzvláště dobře a velmi minimalisticky. Výrazná je zde pouze červená barva na záložkách, aby bylo jasně patrné, kterou ze složek si prohlížíte. Ostatní prvky jako například vyhledávací lišta používají světlejší odstín šedé pro lepší rozeznání.

Avatary, štítky a další prvky zobrazené v doručené poště jsou upraveny do méně jasných barev, aby byly šetrnější ke zraku. Podobné rozhraní můžeme vidět v ostatních aplikacích od Googlu nebo samotném Androidu 10. Text je v jednotlivých e-mailech zobrazován bíle na šedém pozadí, ovšem čtení vlastních podpisů může občas dělat problémy. Tmavý režim pro Gmail je dostupný v nejnovější verzi 2019.08.18.267044774 a stahovat jej můžete na Obchodu Play již dnes. Rozhraní aktivujete klasicky v obecném nastavení. Pokud nemáte ani v nejnovější verzi Gmailu možnost přepnutí do tmavého režimu, nezoufejte. Google funkci přidává automaticky a tak je otázka několika týdnů, kdy se dostane i na vás.

Využíváte tmavý režim v aplikacích od Googlu?

Zdroj: 9to5google.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)