Gmail pro PC čeká významný redesign. Potěší vás tahle změna?

Gmail redesign PC 2022 nový vzhled

V polovině letošního roku budeme mít všichni nový vzhled Gmail schránky na počítačích. Google oznámil, že připravuje nasazení přepracované podoby základní stránky svého e-mailového klienta, přičemž první zájemci ji mohou vyzkoušet již za týden. Chystaný redesign zahýbe ovládacími prvky a sekcemi v levé nabídce. Na úplném okraji obrazovky přibude jedno další užší menu, které pojme zástupce pro e-mailové zprávy, Chat, Místa (Spaces) a Schůzky (Meet).

Na nový vzhled bude potřeba si chvilku zvykat, ale zajistí efektivnější přepínání mezi zmíněnými nástroji, které se doposud mačkaly pod sebou a po otevření vyskakovaly do menších panelů či dokonce nových oken. Nově budou mít všechny čtyři služby stejně velký prostor vpravo, což platí například i pro konverzace přes Chat, které byly doteď dost nešikovné.

My v redakci například oceníme i fakt, že Schůzky půjdou spouštět na stejné kartě. Při vyhledávání frází v klasickém horním poli se budou zobrazovat výsledky z e-mailových zpráv i Chatu, což je také dobrá zpráva. Klasický výpis elektronické pošty přitom zůstane nezměněný, jen se posune mírně vlevo.

Gmail redesign PC 2022 starý vzhled upozornění ukázkaStarý vzhled a upozornění na nový

Pokud budete chtít tuto novinku okusit, v dobrovolné testovací formě má být k dispozici od 8. února. V průběhu dubna se do tohoto nového zobrazení přepne Gmail automaticky, nicméně až někdy do přelomu června a července (oficiálně je zatím zmiňován jen konec první poloviny roku 2022) půjde přepnout zpět. Pak už zůstane natrvalo.

Co říkáte na chystaný redesign?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)