TOPlist

Google Chat v Gmailu přichází s lepším nastavením statusu přítomnosti

Google Chat Gmail statusu

Google poslední dobou pracuje na větším propojování svých služeb. Nová změna vás potěší, pokud máte rádi svůj klid a chcete, aby to respektovalo vaše okolí. Nové nastavení statusu Google Chatu v prostředí Gmailu vám pomůže s lepším soustředěním i pro chvíle klidu.

Nové menu pro nastavení statusu přítomnosti bude mít v Gmailu dominantní pozici. Objeví se napravo od vyhledávacího okna na dobře viditelném místě. Pro přehlednost bude zvolený status vyjádřen jak barvou, tak textem. V menu bude možné zvolit mezi Automatickým statusem, který se bude sám měnit podle vaší aktuální aktivity v Gmailu potažmo Chatu. Druhá volba Nerušit ztlumí příchozí notifikace. Třetí volba Nastavit jako nepřítomen zobrazí ostatním váš status stejně jako kdybyste nebyli aktivní. Umožní vám tak nerušeně pracovat.

V mobilní aplikaci Gmail najdete volbu nastavení statusu přítomnosti v menu úplně nahoře nad všemi schránkami a štítky. Novinka by měla být brzy dostupná v Gmailu na webu i v aplikacích pro Android a iOS. Google překvapivě zatím omezil funkci nastavení statusu Google Chatu jen pro uživatele firemního balíku Workspace v tarifech Business Starter a vyšších. Uživatelé osobních Google účtů a základního tarifu Workspace Essentials si tak budou nejspíš na novinku muset ještě počkat.

Gmail
Gmail
Google Chat
Google Chat

Jak často využíváte Google Chat v Gmailu?

Zdroj: 9to5Google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)