Šikovné: Přílohy pocházející z MS Office teď jdou editovat přímo v Gmailu

Gmail editace přílohy MS Office

Pokud bychom měli vyjmenovat negativa prostředí Gmailu, velmi vysoko by pravděpodobně stála práce s přílohami. Jejich stahování, přeposílání nebo otevírání je v mnoha ohledech problematické nebo krkolomné. Google teď trochu zapracoval alespoň na jedné variantě práce s přijatými soubory. V případě přílohy pocházející z MS Office teď Gmail nabízí možnost editace. Platí to pro textové soubory, tabulky a prezentace. Pokud vám nyní od někoho dorazí například soubor .docx, můžete jedním kliknutím zahájit jeho převod do editoru v Google Dokumentech a rovnou jej upravovat. A to bez stahování.

Gmail editace přílohy MS Office docx ukázka

Další novinka přibyla i pro opačný proces. Když dokončíte editaci přijatého souboru, můžete upravenou přílohu rovnou poslat ve stejné konverzaci zpět. Slouží k tomu nové menu v Google Dokumentech. V našem případě už Gmail tužku pro úpravu přílohy z MS Office ukazuje a editace skutečně funguje.

odesílání z Dokumentů

Nové menu ale zatím nevidíme. Funkce je nicméně postupně zaváděna a to může trvat až do 25. prosince. Koncoví uživatelé nemusejí nic přepínat, nové prvky naskočí automaticky. V tento moment se bavíme o webové verzi Gmailu. V mobilní aplikaci jsme změnu nezaznamenali a Google se o ní nezmiňuje.

Jak se vám v Gmailu pracuje s přílohami?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)