Jak spojit e-mail ze Seznamu (a další) s GMailem?

Gmail email spojení

E-mail od Googlu není ani zdaleka tak rozšířený jako například schránky od Seznamu, Atlasu a další. To se sice možná i díky Androidu v posledních letech mění, stále ale většina z nás používá aktivně schránky vytvořené před lety. Už vás nebaví do telefonu stále přidávat dva účty a spouštět dvě aplikace? Dnes si ukážeme, jak přidat vaši stávající e-mailovou schránku do GMailu pro snadnou správu vašich zpráv na jednom místě.

Proč spojovat GMail s jiným e-mailem?

  • Stále používáte e-mail od jiného poskytovatele než Google spolu s druhou schránkou od Googlu.
  • Chcete mít své e-mailové schránky v jednom prostředí bez nutnosti nastavování každého klienta zvlášť.
Gmail e-mail logo

Jak přidat e-mailovou schránku do GMailu?

Logicky se neobejdete bez přihlašovacích údajů k oběma účtům – GMailu i e-mailové schránky, kterou budeme přidávat. Veškeré nastavení potom probíhá přímo v nastavení GMailu a je velmi snadné.

  1. Přihlaste se do své schránky na GMailu.
  2. Klikněte na ikonu ozubeného kola v pravé horní části.
  3. Přejděte na záložku Účty a vyberte volbu Přidat vlastní účet POP3.
  4. Zadejte e-mailovou adresu svého účtu, který chcete přidat.
  5. V následujícím kroku vyplňte heslo a vyberte či vepište adresu POP serveru (u Seznamu můžete ponechat předvyplněné volby, u jiných poskytovatelů naleznete tyto informace zpravidla v nápovědě v e-mailové schránce). Můžete také zaškrtnout volbu Ponechat na serveru kopii načtené zprávy, která ponechá vaše e-maily jak ve vaší staré schránce, tak i na GMailu (doporučujeme). Velmi vhodné je také zaškrtnout Příchozí zprávy označit štítkem, což se hodí pro lepší přehled.
  6. V posledním kroku můžete zvolit možnost posílat zprávy i z této adresy, což doporučujeme.

Jak funguje spojení schránek v praxi?

Rozdíl mezi přidáním schránky tímto způsobem a pouhým přeposíláním je důležitý – při pouhém přeposílání se změní odesílatel e-mailu na adresu vaší schránky, což je nešikovné. Pokud ovšem přidáte e-mail tímto způsobem, veškeré údaje o odesílateli budou zachovány, navíc můžete odpovídat za adresu, které byl e-mail určen. Jestliže jsme navíc povolili označení e-mailů štítkem, není žádný problém se v příchozích zprávách vyznat.

e-mail GMail v jednom 4

Tímto způsobem lze tedy spravovat v GMailu až 5 dalších e-mailových schránek od jiných poskytovatelů. Získáte díky tomu větší přehled o svých e-mailech a navíc pohodlí – vše budete mít na jednom místě, aniž byste museli na více zařízeních (PC, notebook, telefon) nastavovat pokaždé e-mailového klienta. Bohatě postačí použít svůj jeden účet na GMailu.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)