Menu

Jak spojit e-mail ze Seznamu (a další) s GMailem?

Gmail email spojení

E-mail od Googlu není ani zdaleka tak rozšířený jako například schránky od Seznamu, Atlasu a další. To se sice možná i díky Androidu v posledních letech mění, stále ale většina z nás používá aktivně schránky vytvořené před lety. Už vás nebaví do telefonu stále přidávat dva účty a spouštět dvě aplikace? Dnes si ukážeme, jak přidat vaši stávající e-mailovou schránku do GMailu pro snadnou správu vašich zpráv na jednom místě.

Proč spojovat GMail s jiným e-mailem?

  • Stále používáte e-mail od jiného poskytovatele než Google spolu s druhou schránkou od Googlu.
  • Chcete mít své e-mailové schránky v jednom prostředí bez nutnosti nastavování každého klienta zvlášť.

Gmail e-mail logo

Jak přidat e-mailovou schránku do GMailu?

Logicky se neobejdete bez přihlašovacích údajů k oběma účtům – GMailu i e-mailové schránky, kterou budeme přidávat. Veškeré nastavení potom probíhá přímo v nastavení GMailu a je velmi snadné.

  1. Přihlaste se do své schránky na GMailu.
  2. Klikněte na ikonu ozubeného kola v pravé horní části.
  3. Přejděte na záložku Účty a vyberte volbu Přidat vlastní účet POP3.
  4. Zadejte e-mailovou adresu svého účtu, který chcete přidat.
  5. V následujícím kroku vyplňte heslo a vyberte či vepište adresu POP serveru (u Seznamu můžete ponechat předvyplněné volby, u jiných poskytovatelů naleznete tyto informace zpravidla v nápovědě v e-mailové schránce). Můžete také zaškrtnout volbu Ponechat na serveru kopii načtené zprávy, která ponechá vaše e-maily jak ve vaší staré schránce, tak i na GMailu (doporučujeme). Velmi vhodné je také zaškrtnout Příchozí zprávy označit štítkem, což se hodí pro lepší přehled.
  6. V posledním kroku můžete zvolit možnost posílat zprávy i z této adresy, což doporučujeme.

Jak funguje spojení schránek v praxi?

Rozdíl mezi přidáním schránky tímto způsobem a pouhým přeposíláním je důležitý – při pouhém přeposílání se změní odesílatel e-mailu na adresu vaší schránky, což je nešikovné. Pokud ovšem přidáte e-mail tímto způsobem, veškeré údaje o odesílateli budou zachovány, navíc můžete odpovídat za adresu, které byl e-mail určen. Jestliže jsme navíc povolili označení e-mailů štítkem, není žádný problém se v příchozích zprávách vyznat.

e-mail GMail v jednom 4

Tímto způsobem lze tedy spravovat v GMailu až 5 dalších e-mailových schránek od jiných poskytovatelů. Získáte díky tomu větší přehled o svých e-mailech a navíc pohodlí – vše budete mít na jednom místě, aniž byste museli na více zařízeních (PC, notebook, telefon) nastavovat pokaždé e-mailového klienta. Bohatě postačí použít svůj jeden účet na GMailu.

 

Komentáře

Rum

Rum

20.7.2015 18:07

Bohuzel nejde odesilat pres gmail emailovou zpravu, aby vypadala jako z emailove adresy od seznamu… takze muzete mit sice prijate zpravy ze seznam.cz ale odpovidat budete vzdy z gmail.com

Hellebrand

Hellebrand

20.7.2015 18:21

Možná lepší řešení je Type Mail.
Je zdarma na Obchod Play a používám ho už dlouho k maximální spokojenosti.

Michal

Michal

20.7.2015 18:29

To Rum: Nevím jak je to s adresou od seznamu, nezkousel jsem, ale s mojim mailem od tiscali to lze. Staci si do gmailu pridat v “Nastavení/Účty a import/Odesílat poštu jako” svou alternativní mailovou adresu, nastavit ji jako vychozi a vybrat moznost Vždy odpovědět z výchozí adresy, pripadne pokud chces pouzivat jako odesilatele i gmail adresu, ponechas puvodni moznost.

MArtin

MArtin

20.7.2015 18:35

Ar. RUM. Bod čtyři a níže. Šest let to používám. Při odeslání ti nabídne sám jako gmail, či seznam.
http://www.jaknait.cz/gmail-sprava-vice-emailu/

Mkyral

Mkyral

20.7.2015 18:45

Vzhledem k tomu, že mi byl gmail účet googlem vnucen (a automaticky mi na něj začal přeposílat veškerá upozornění a nejde to změnit), nastavil jsem si na seznamu pop3 pro stahování emailu z gmailu.

MoB

MoB

20.7.2015 19:11

Já raději z ostatních mailových schránek přeposílám všechno do Gmailu. Gmail nezná moje hesla a funguje to naprosto bez problémů.

mates

mates

20.7.2015 19:43

pop3 … to jeste nekdo pouziva ?? neni lepsi IMAP ??

Radegast

Radegast 0

z aplikace
20.7.2015 19:44

Lidi, jaký máte důvod používat e-mail od Seznamu??? Zvláště pokud máte telefon s Androidem.

sos

sos

20.7.2015 20:07

A co zkusit Kaiten mail ? Mam tam nastaveny 3 mailove ucty – moznosti nastaveni / notifikace / frekvence stahovani / etc. 10x vetsi nez gmail aplikace.
Pouzivam uz par let k plne spokojenosti…

Mkyral

Mkyral

20.7.2015 20:27

Radegast:
Asi zvyk. A možná taky nechuť svěřovat vše o sobě jedné firmě.

Nikdo

Nikdo

20.7.2015 22:14

@radegast
Osobně používám email od seznamu, protože na něm mám neomezenou kapacitu narozdíl od gmailu a to je pro mě celkem zásadní

svopex

svopex

20.7.2015 22:45

Zkousel nekdo IMAP se seznamem?
Prilohy to cte extremne pomalu, ma nekdo stejnou zkusenost?

Martin

Martin

21.7.2015 4:49

Při pouhém přeposílání pošty ze seznamu do gmailu není odesílatelem vaše schránka ale původní odesílatel. Takže je to nejen bez problémů použitelné řešení, ale i mnohem jednodušší na nastavení a jako bonus dojde k přenosu zprávy mezi schránkami okamžitě.

nem0cze

nem0cze

21.7.2015 7:54

Lidi, jaký máte vůbec důvod mít více emailových účtů, když pak všechny přeposíláte do jednoho?
Pro moje soukromé potřeby bohatě postačí ten od seznamu (umí vyfiltrovat reklamy jako hromadné maily)
a pak mám od zaměstnavatele na pracovní účely firemní email. Nikdy bych si je nemíchal dohromady, není zdravé nosit soukromí do práce a už vůbec ne práci do rodiny.
Mít více mailů je úplná blbost.

walliňák

21.7.2015 8:23

přeposílám si z @gmail.com na klienta na seznamu. Ale jen proto, že na Gmail už nebyla možnost mít jméno.příjmení(nbo variaci), ale musím používat jméno.příjmení a nejakou číslici, což mne nebetyčně s**e.
Přeposílání pošty je okamžité, a i kdyby ne, stejně tam chodí jen nabídky od Google a “Ingress portal submition” :)

Petr

Petr

21.7.2015 9:43

Problém s odesílám přes seznam.cz je. Všechny pokusy u mě končí “You are not welcome here”

rebas

rebas

21.7.2015 11:23

Řeším to přes aplikaci K-9 mail, funguje mi tam třeba i firemní mail založený na Active24.

Mkyral

Mkyral

21.7.2015 13:06

nem0cze:
Já se Google o ten email neprosil.

Pepa

Pepa

21.7.2015 13:25

Raději si také nechávám přeposílat z ostatních mailových schránek všechno do Gmailu. Je to okamžité, google totiž kontroluje ostatní schránky v intervalech asi 1 hodiny. Přesto mám v POP3 ostatní schránky načtené a mohu je použít při odeslání. Vše funguje v Gmailu/Inboxu naprosto bez problému a okamžitě, lze používat i aplikace třetích stran. Není důvod provozovat více aplikací. Navíc takovou podporu jako mail od googlu mezi PC/mobil nemá nikdo.

iniesta44

z aplikace
21.7.2015 21:01

jaké mám použít nastavení když si chci přidat účet od Gmailu do svého klienta? od seznamu mi to problém nedělá ale Gmail mi píše pokaždé chybu…

TracThorr

TracThorr 0

22.7.2015 2:17

Kristovy rány! První, co mě napadlo při pročítání komentářů je dotaz na to, kolika z vás tu není 45+? Když tu vidim zmínky o vašich zaručenejch řešeních Seznamu nebo dokonce toho kostlivce Tiscali (kerej dle technický podpory neuměl IMAP eště před dvěma lety, kdy sem řešil 1,5 hodiny(!) přidání účtu do kamarádova smartphonu), tak netušim, kdo z nás tu je správně, a kdo sem jenom nešťastnou shodou náhod zabloudil z jiný paralelní dimenze. Dál například schránka od Seznamu není ani zdaleka tak neomezená, jak si uživatel neznalej podmínek použití může myslet. Další “nespornou výhodou” je velikost přílohy, kerá dřív byla “úctyhodných” 12 MB, kdežto teď může bejt velikost celý zprávy 13 MB, ale velikost přílohy jen 9 MB (důvodem je způsob přenosu souboru), což může naštvat především posílače hromadnejch mailů s prezentacema plnejma rozkošnejch koťátek a srdceryvný hudby, kdy ho to donutí poslední dvě stránky s těma zatraceně nejsladšíma mourovatejma smazat, protože se jim ten desetimegovej soubor nedaří připojit k mailu s prázdným tělem zprávy a kvůli tak malýmu souboru si přece nebudou zakládat cloudový úložiště. Takhle bych moh pokračovat do skonání světa, ale pro dobro nás všech to neudělám.

Václav

Václav

17.11.2015 9:47

Bohužel nelze nastavit dle tohoto návodu další e-mailovou adresu, protože po nastavení “Ano, chci mít možnost posílat zprávy jako ….” v posledním uvedeném okně, není vysvětleno nastavení po kliknutí “další krok”. Tam ať nastavuji co chci, nic nefunguje.

Robert_lucy

Robert Lucy 0

26.9.2017 1:52

Díky Johnovi Benovi, který mi pomohl získat 25000000 Kč
Začněte dobrou práci. Teď jsem tak šťastná, že moje rodina je šťastná a věrohodná, pokud potřebujete půjčku. , e-mailem:
Johnbenloancompany@gmail.com

RSS (komentáře k článku)