Google vyrobil nové ikony pro Chat a Místa na Androidu

Gmail Chat Místa nové ikony

Zatímco ostatní matoucí chatovací a videokonferenční aplikace Googlu konečně mizí do zapomnění (ano, mluvíme hlavně o vás, Hangouts), vývojáři americké společnosti neustále vylepšují (snad) definitivní náhradníky v podobě nástrojů Duo, Zprávy, Meet a Chat, včetně Míst alias Spaces. Poslední jmenované nástroje teď na Androidu v rámci integrace do Gmailu dostávají nové ikony. Pomohou s rozlišováním, zda na telefon dorazila zpráva v rámci běžného Chatu, nebo v pokročilé pracovní konverzaci skrze takzvaná Místa.

Gmail
Gmail

Doposud měly příchozí zprávy z těchto dvou míst stejnou grafickou notifikaci (dvě za sebou položené chatovací bubliny), nově budou mít vlastní podobu. Příchozí zpráva z Chatu bude vypadat jako obyčejná bublina s obvodovou linkou a prázdným vnitřkem, nový obsah v konverzaci skrze Místa bude mít zase podobu tří postaviček v „týmovém“ seskupení.

Gmail Chat Místa nové ikony ukázkastará ikonka, nová ikonka pro Chat, nová ikonka pro Místa

Díky těmto ikonám pro aplikaci Gmail, který Chat i Místa integruje do sebe, půjde na první pohled ihned poznat, ve které službě na uživatele nová zpráva čeká. Jde o malý, ale rozhodně příjemný detail. Zatím se zdá, že novinku Google vydává postupně a souvisí s aktualizací jak Gmailu, tak aplikace Chat.

Jak se vám zatím pracuje s nástroji Chat a Místa?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)