Nový Gmail pro Android přináší všechny zprávy na jednom místě

gmail_ico

V noci na dnešek Google oznámil vydání další aktualizace své aplikace Gmail pro Android. Zajímavá bude především pro všechny uživatele, kteří v tomto programu zpracovávají poštu z více účtů – nabízí totiž možnost zobrazení e-mailů ze všech schránek (např. soukromé, pracovní, školní, …).

Gmail 5.1: zobrazení zpráv ze všech účtů Gmail 5.1: zobrazení zpráv ze všech účtů

Tato nová funkce umožní uživatelům jednoduše číst a zpracovávat všechny e-maily na jednom místě, aniž by museli přepínat mezi účty. Kromě toho je možné zobrazovat zprávy z jiných než Gmail účtů v režimu konverzace. S e-maily z Yahoo!, Outlook.com a dalších IMAP / POP účtů bude tedy aplikace zacházet stejně, jako se zprávami na Gmailu.

Kromě této zásadní novinky byla v aktuální verzi také vylepšena funkce automatického dokončování, která usnadní vyhledávání, byly zvětšeny náhledy příloh, způsob, jak ukládat soubory na Disk Google jedním klepnutím a upraveny některé animace (například při otevření a uzavření konverzace).

Vylepšené našeptávání Vylepšené našeptávání

Aktualizace bude šířena postupně, takže může trvat až několik dnů, než bude k dispozici pro všechny majitele zařízení s Androidem. Pokud nechcete čekat, až na vás přijde řada, můžete si nejnovější Gmail stáhnout jako instalační APK balíček z některého z následujících odkazů. V takovém případě ale budete muset povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů.

Gmail
Gmail

Zdroje: Android Central, Official Gmail Blog, Android Police, Android Authority, LifeHacker, Phandroid.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)