Gionee W900: první “véčko” se dvěma Full HD displeji

gionee_w900_ico

Vypadá to, že “véčka” jsou především v Asii stále populárním konceptem, proto mnozí výrobci i v současnosti vyrábějí nové modely tohoto typu konstrukce. Spíše výjimečně ale u těchto telefonů narazíme na zajímavé technické parametry. Čínská společnost Gionee, která v minulosti zaujala především tenkými zařízeními Elife S5.5 a Elife E5.1 či mobilem Marathon M3, který zaujme 5000mAh baterií, představila jako první na světě “véčko” se dvěma displeji s rozlišením Full HD (1080p). Obě obrazovky mají úhlopříčku 4″, čemuž odpovídá jemnost 550 ppi.

Gionee W900 Gionee W900

Gionee W900 Gionee W900

Gionee W900 Gionee W900

Z hlediska hardware je telefon vybaven blíže neupřesněným čtyřjádrovým procesorem, běžícím na rychlosti na 1,5 GHz, 2 GB operační paměti, 16 GB interního úložiště, které lze rozšířit paměťovými kartami microSD. Dále můžeme zmínit podporu LTE sítí, 13Mpx hlavní a 5Mpx čelní fotoaparát, kapacitu baterie 2050 mAh a Android ve verzi 4.4 KitKat.

Véčko od Gionee Véčko od Gionee

Véčko od Gionee Véčko od Gionee

Tloušťka zavřeného telefonu je 14,8 milimetrů při hmotnosti 172 gramů. Je zřejmé, že Gionee W900 je určen pouze pro čínský trh, a že v jiných zemích nebudou tyto chytré telefony prodány. Informace o ceně ani termínu zahájení prodejů nejsou aktuálně k dispozici.

Dodejme, že firma Gionee byla založena v roce 2002 a postupně se stala jedním z největších čínských výrobců mobilních zařízení, ačkoli nedosáhla takového věhlasu, jako Xiaomi nebo Lenovo.

Zdroje: 4PDA, Phone Arena, Cheza, Android Headlines, AndroidOS.in.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)