TOPlist

Zklamání, hodnotí iPhone 15 ředitel Honoru. Den před premiérou svého kabelko-mobilu

Ředitel společnosti Honor kritizuje iPhone 15
  • Ředitel společnosti Honor vyjádřil své zklamání z nových iPhonů
  • Výrobci mobilů by se podle něj měli předhánět v inovacích
  • Honor nedávno představil koncept mobilu připomínající kabelku

Výkonný ředitel společnosti Honor George Zhao se podruhé během krátké doby opřel do konkurenčního Applu. V dubnu média informovala o ambicích čínské značky vybudovat ekosystém, který bude konkurovat tomu od Applu. CEO Honoru tehdy prohlásil, že iPhony mají horší hardware, horší design i horší výdrž než telefony s Androidem, a jediným důvodem, proč jsou tak úspěšné, je operační systém iOS a ekosystém produktů na něj napojený.

Apple býval lídrem v inovacích, ale to už neplatí

Aktuální komentář proto nepřekvapí. Zhao v rozhovoru s novináři ohodnotil iPhone 15 jako zklamání. Zatímco v minulosti byl Apple lídrem technologických inovací, dnes jde cestou jen marginálních vylepšení, jako je zvyšování výkonu nebo vylepšování fotoaparátu. 

„Všichni vědí, co mohou (od Applu) očekávat ještě před premiérou,“ popisuje George Zhao důvody svého zklamání. Sám prý od iPhonu 15 nečekal nic a mrzí jej, že se jeho odhad naplnil. Dodal ale, že je přesvědčen o skvělých prodejích nového iPhonu.

Introducing iPhone 15 Pro | Apple

Introducing iPhone 15 Pro | Apple

Tato taktika by se ale Applu mohla vymstít. Vedoucí postavení Applu v oblasti mobilních telefonů podle šéfa Honoru slábne. „Je potřeba, aby se výrobci mobilních telefonů předháněli v inovacích,“ dodává. 

Honor V Purse spojuje svět módy a technologií

Rozhovor Zhao poskytl den před uvedením mobilního telefonu Honor V Purse na čínský trh. Novinka od Honoru kombinuje svět technologie a módy. Díky popruhu a elegantním krytům totiž mobil připomíná kabelku. Čínská premiéra proto bude mít formu módní přehlídky. 

Honor V Purse. Telefon, nebo kabelka?

Souhlasíte, že by se výrobci mobilů měli zaměřit více na inovace?

Zdroj: HuaweiCentral, GSMArena

Martin Havlíček
O Autorovi - Martin Havlíček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)