Genius: Jak automaticky zobrazit texty vašich oblíbených písniček?

genius for android hlavni

Aplikaci Genius, která slouží k vyhledávání textů známých skladeb, byla v nedávné době aktualizována o jednu příjemnou funkci. Více o aplikaci jsme vám psali ve starším díle našeho seriálu o aplikacích.

Genius je světově nejobsáhlejší databáze textů skladeb. Aplikace podporuje vyhledávání podle klíčových slov konkrétní skladby, autora či alba. Po spuštění zároveň zobrazuje, jaké skladby jsou podle Genius zrovna v kurzu. Tato, na první pohled klasická databáze, obsahuje jeden velmi zajímavý prvek, který ji odlišuje od konkurence. U většiny textů lze označit konkrétní fráze, čímž si můžete nechat vysvětlit jejich význam. Pokud umíte Anglicky, zřejmě si říkáte, že něco takového ani nepotřebujete, i tak lze ovšem najít zajímavé souvislosti, o kterých jste doposud nemuseli vědět. Díky provázanosti s YouTube si rovněž můžete všechny skladby přímo v aplikaci poslechnout.

S novou aktualizací můžete aplikaci v jejím nastavení povolit, aby vyhledávala texty automaticky, a to při přehrávání hudby z různých zdrojů, jako například Spotify, Hudba Google Play či Apple Music. Během přehrávání se v notifikační liště zobrazí upozornění, jehož odkliknutím se dostanete k textu přehrávané skladby.

Genius — Song Lyrics & More
Genius — Song Lyrics & More

Zdroj: Engadget.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)