Gem Miner – staňte se zlatokopem

gem

hi 124 4

Vžijte se do role vousatého staříka a prozkoumejte obrovský důl plný rud a drahokamů. S postupem času se budete dostávat hlouběji a hlouběji, až na úplném dně naleznete obrovský diamant za 100 000!

Gem Miner je logická plošinovka se skvělým grafickým zpracováním. Hra nabízí dva herní módy- challenge, kde plníte časově omezené úkoly typu „natěžte 12 diamantů za 5 minut“ a samotnou hru, která nabízí pět druhů obtížnosti (od volného módu, kde je všude nespočet surovin a pád do hluboké šachty s vámi nic neudělá, až po extrémní mód, ve kterém budete vděční za každý kousek uhlí). Cílem hry je dokopat se až na úplné dno dolu a nalézt vzácný diamant. Důl je složen ze čtvercových políček, nejčastěji reprezentovaných hlínou.

f 705 5

Lišta v horní části displeje ukazuje vaší únavu- čím déle v podzemí chodíte a těžíte, tím rychleji ubývá. Nabít se dá vystoupáním zpět na povrch. Vedle lišty je ukazatel stavu vašeho konta a v pravém rohu mapa, která ukazuje objevené části dolu a hodí se hlavně, když zabloudíte. Vpravo dole můžete volit mezi krumpáčem, vrtačkou či zákazem těžby, abyste omylem nevytěžili, co nechcete. Symbolem vozíku v levé dolní části obrazovky se dostanete do inventáře, a číslo zobrazené vedle kárky ukazuje volné místo v batohu.

SC20111009-204921

Na začátku hry se objevujete na povrchu, kde se nachází základní tábor a prodejna s vybavením a vylepšeními. V základním táboře můžete uložit svůj postup ve hře, v obchodě pak nakoupit podpěru, potřebnou ke stabilizaci chodeb, žebřík, díky kterému se můžete pohybovat vzhůru, výtahy, které šetří váš čas a energii při cestě do podzemí a napovrch. Mimo to se zde také dá sehnat řada vylepšení pro větší výdrž pod zemí nebo větší batoh. Také si tu lze koupit balíček na okamžité doplnění energie, teleportování na povrch či lepší krumpáč pro rychlejší těžbu.

SC20111009-205102

Po vstupu do dolu kolem sebe vidíte jen černočernou tmu a malý kruh světla, který se s koupí lepších luceren v obchodě zvětšuje. Pohybujete se, políčko po políčku, všemi směry. Na rozdíl od diamantů a ostatního nerostného bohatství, se všudypřítomná (a bezcenná) hlína do batohu nevkládá. Se zvyšující se hloubkou přibývají dražší a dražší nerosty- po uhlí, které najdete hned pod povrchem, postupně přibývá železo, zlato, diamanty, rubíny a spousta dalších. Občas se také poštěstí a najdete hodnotnou kostru dinosaura, či plánek, díky němuž na mapě uvidíme, co se kolem nás skrývá. Ke stejnému účelu také slouží seismologická sonda, nakoupitelná na povrchu. Hra si pro nás také připravila dvě překážky- kámen, který není možné rozkopat a náhodně generované propasti- do nich při troše neopatrnosti můžeme spadnout, a přijít o veškerý poklad v batohu.

SC20111009-205048

Za cenu necelých 36 Kč nabídne Gem Miner půl dne zábavy a výbornou hratelnost. Pozadu nezůstává ani grafické zpracování. Naopak zklamáním je zvuk a po čase může být hra stereotypní.

hi 124 4
Gem Miner: Dig Deeper
Psym Mobile
Verze 1.3.2 (2. 9. 2011)
Velikost 1,7 MB
1.1+

35,92 Kč

Pokud ještě stále váháte, zda si hru koupit nebo ne, můžete vyzkoušet demo verzi, která sice nenabízí tolik nástrojů, jako verze plná, ale i tak dokáže na pár hodin zaujmout.

hi 124 6
Gem Miner
Psym Mobile
Verze 1.3.03 (18. 7. 2011)
Velikost 1,2 MB
1.1+
GApdLKsO5K+hvMrqjSA341FQAAAABJRU5ErkJggg==
Zdarma
František Honsa
O Autorovi - František Honsa

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)