Klávesnice Gboard dostane s Androidem 12 tuto pěknou vychytávku

Gboard změna tématu podle tapety

Google se v posledních týdnech a měsících hodně snaží vylepšovat svou softwarovou klávesnici Gboard. V souvislosti s ní sám oznámil, nebo bylo objeveno, hned několik zajímavých novinek. Jedna z posledních se dokonce týká rozšíření i do systému Wear OS, což je velmi významný krok pro fanoušky tohoto systému pro nositelnou elektroniku. Další vlna nových funkcí a vychytávek se pochopitelně chystá v souvislosti s vydáním Androidu 12. Aktuálně bylo například odhaleno, že klávesnice Gboard se bude do budoucna týkat změna tématu podle tapety.

Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard

Pro čtenáře, kteří už si prošli několik novinek k dvanáctému Androidu, nebude tato zpráva moc překvapivá. Google podle všeho hodlá na základě pozadí v mobilu ladit vizuál hned několika částí nového systému. A jeho klávesnice nebude evidentně výjimkou. Na přiložených snímcích máte možnost vidět, jak by měla změna tématu podle tapety v Google Gboard vypadat.

Gboard změna tématu podle tapety ukázka

Jde o decentní “nasátí” barev z tapety mobilu a jejich jemné využití u kláves a pozadí. Novinka je zatím dostupná u Pixel telefonů, ale můžeme předpokládat, že se postupně rozšíří do dalších telefonů. Možná ale jen těch s Androidem 12.

Jaké téma jste zvolili u klávesnice? Nebo máte základní?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek