Novinka v klávesnici GBoard 6.1: Rychlý přístup k překladači

Gboard 6.1

Gboard 6.1 je první větší aktualizace pro tuto klávesnici od Googlu. Přináší několik zajímavých novinek v čele s podporou překladače. Co dále v aktualizaci přibylo?

Gboard 6.1 je prozatím pouze v beta verzi

Po stisknutí na speciální G tlačítko se ukáže v nabídce nová ikonka překladače. Po zvolení se objeví klasické tabulky s výběrem jazyku. Následně se objeví jedno okno, do kterého se píše, překlad se automaticky bude doplňovat tam, kde jste klávesnici aktivovali. Pokud nejste spokojeni s automatickým překladem, můžete rovněž ťuknout prstem na přeložená slova a vybrat si jiný význam.

Menší změny si můžete všimnout i u textového pole. Prošlo menší designovou změnou, již není na celou šířku klávesnice, ale má po krajích menší mezery. Mnohem větší změna pak proběhla u grafických témat. Nejprve si v nastavení můžete všimnout položky naposledy používaných témat. V nabídce témat pak přibyla kategorie krajiny, která nabízí 10 různých fotografií. Ty se dají použít jako pozadí klávesnice. Google touhle funkcí chce zdůraznit to, že si lidé můžou zvolit jako pozadí své vlastní fotografie a obrázky.

K nové verzi Gboard 6.1 se můžete dostat dvěma způsoby. Ten první je, že se zaregistrujete do testování klávesnice od Googlu, druhou možností je pak stáhnout APK nové verze, a to například z apkmirror.com. Momentálně je testovací program pro Gboard plný, takže zbývá pouze stažení APK.

Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard

Myslíte, že podpora překladače v klávesnici je dobrý nápad?

Zdroj: 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)