Garmin vívoactive 5: AMOLED displej, dobrá výdrž a rozpoznání zdřímnutí. Co cena v ČR?

garmin vivoactive 5
  • Garmin představil po čtyřech letech nástupce vívoactive 4 
  • Nové vívoactive 5 umí změřit zdřímnutí, mají lepší výdrž i AMOLED displej 
  • V Česku jsou k dostání za 7 190 korun

Společnost Garmin představila model vívoactive 4 v roce 2019 a po čtyřech letech konečně přichází nástupce. Ten přináší několik podstatných vylepšení, nabízí OLED displej, lepší výdrž a nově třeba také detekci krátkého zdřímnutí.

Garmin vívoactive 5 se může pochlubit svým elegantním designem s kulatým tělem. Na boční straně se nachází dvojice funkčních tlačítek, nimiž můžete hodinky ovládat. Na to ale poslouží také 1,2palcový AMOLED displej s rozlišením 390 x 390 pixelů a podporou Always-On.

garmin vívoactive 5

Jedním z hlavních pilířů chytrých hodinek od Garminu je sledování zdraví a kondice. Vivoactive 5 umí samozřejmě snímat srdeční tep (upozorní také na nepravidelný srdeční rytmus), hladinu okysličení krve, ale také menstruační cykly, spánek (včetně zdřímnutí), stres a v neposlední řadě také celkovou energii vašeho těla.

Garmin | vívoactive 5 | GPS smartwatches

Garmin | vívoactive 5 | GPS smartwatches

Sportovci ocení měření VO2 Max, novinkou je režim pro vozíčkáře a nechybí 30 sportovních režimů (indoor). Stejně jako u ostatních modelů je přítomná podpora Garmin Pay a možnost odpovědět na textové zprávy. Interní 4GB úložiště pak slouží primárně pro ukládání hudby.

Garmin vívoactive 5 údajně vydrží v režimu chytrých hodinek až 11 dní a s GPS až 21 hodin. K dostání jsou v černé, bílé, fialové a růžové za cenu 7 190 korun. Objednat je můžete třeba na oficiálním e-shopu.

Jaké máte zkušenosti s hodinkami Garmin?

Zdroj: Garmin, gizmochina, CNET

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)