Chytré hodinky Garmin Venu SQ 2 přináší celou řadu vylepšení

Garmin Venu SQ 2

Společnost Garmin je v posledních letech známá zejména pro své chytré sportovní hodinky, které patří mezi absolutní současnou špičku. Ve své nabídce má však i o poznání civilnější a stylovější řadu hodinek. Právě ta se dočkala představení druhé generace svých hranatých zástupců nesoucích název Garmin Venu SQ 2. Oproti předešlým modelům těchto hodinek přitom dvojice novinek přináší hned několik zásadních vylepšení.

Lepší v každém ohledu?

Na první pohled si u nové generace hodinek Garmin Venu SQ 2 můžete všimnout většího a jemnějšího displeje. Ten má nyní 1,41″ a rozlišení 320 x 340 px a nově se jedná o AMOLED panel. Velikost pouzdra přitom zůstala prakticky stejná jako u předchůdce, tedy s výjimkou nepatrně menší tloušťky. Konkrétně má pak pouzdro vyrobené z hliníku a vyztuženého plastu rozměry 40,6 x 37,0 x 11,1 mm. Nechybí ani voděodolnost do 5 ATM. Hmotnost hodinek pak činí 38 gramů a dodává se k nim 20mm silikonový řemínek se standardním připevněním k pouzdru.

Garmin | Venu Sq 2 | GPS Health and Fitness Smartwatch

Garmin | Venu Sq 2 | GPS Health and Fitness Smartwatch

Pochopitelně nesmí chybět obvyklá sada snímačů a hodinky jsou tak schopny měřit nejen srdeční tep a saturaci krve kyslíkem – podporují také připojení externího snímače teploty těla. O geolokaci se starají služby GPS, Galileo a Glonass přičemž chybět nesmí ani kompas. A nezapomnělo se ani na NFC pro platební službu Garmin Pay. V případě modelu Garmin Venu SQ 2 Music je připravena také Wi-Fi konektivita, která slouží ke stažení hudby ze služeb Spotify, Deezer nebo Amazon Music. Připraveno je přitom úložiště až na 500 songů.

Garmin Venu SQ 2

Výdrž baterie v běžném režimu u nových Venu SQ 2 dle výrobce dosahuje až 11 dní, případně o den více v úsporném režimu. Při všech aktivních geolokačních službách pak hodinky mají vydržet až 20 hodin nepřetržitého monitorování. Pokud si k tomu pustíte u Garmin Venu SQ 2 Music i hudbu, počítat můžete dle výrobce s až sedmihodinovou výdrží. Na závěr tak už zbývá jen odhalit ceny. Ty, stejně jako výbava, narostly a základní Garmin Venu SQ 2 budou zájemce stát 249 $ čili v přepočtu přibližně 6 100 Kč. Garmin Venu SQ 2 Music pak vycházejí na 299 $ čili cca 7 350 Kč.

Jak se vám chytré hodinky Garmin Venu SQ 2 líbí?

Zdroj: Notebookcheck.net

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)