Jak nastavit Garmin Pay a které banky ho podporují? Plaťte chytrými hodinkami

Garmin Pay

Platby mobilním telefonem jsou u nás stále oblíbenější, a stejně tak si je chválí také uživatelé chytrých hodinek. A zatímco Apple má metodu jednotnou, v případě chytrých hodinek jiných výrobců jich existuje vícero. Nejpopulárnější jsou pochopitelně Apple Pay a Google Pay, vedle nich se však využívá také Garmin Pay. Vybrané chytré hodinky tohoto výrobce jsou jedny z nejlepších pro sportovce i na outdoor, dnes už mají rovněž velké zastoupení mezi hodinkami “na běžné nošení”. Ať už si jdete zaběhat nebo s kamarádkou na kafe, pohodlí při placení se hodí. A jak platební metodu Garmin Pay pro chytré hodinky nastavit?

Garmin Pay vaši kartu neukládá, nepotřebuje ji

Garmin Pay jakožto metoda pro mobilní platby neukládá informace o vaší platební kartě. Ta je v tomto případě zastoupena unikátními kódy, které jsou specifické přímo pro vaše hodinky. Během placení tak nekomunikuje s terminálem přes NFC platební karta, ale “kód”; číslo platební karty se obchodníkovi nezobrazí. Garmin jej stejně tak neuchovává na svých serverech ani v samotném zařízení. Přidána je pouze ve vaší elektronické peněžence a čerpat můžete ty samé výhody, jako byste platili kartou.

Garmin

Služba Garmin Pay vás při každém nákupu chrání použitím čísel karet a kódů transakcí specifických pro hodinky. A číslo karty není uložené na vašem zařízení, na našich serverech, ani se při platbě nepředává prodejcům. Platíte tedy s jistotou.

Jak Garmin Pay aktivovat (jak přidat kartu do chytrých hodinek)

Do své elektronické peněženky můžete přidat jednu nebo více platebních karet od níže zmíněných bank, které tuhle bezkontaktní platební metodu podporují. Chytré hodinky následně reagují přes NFC jako je tomu u jiných hodinek nebo chytrých telefonů. Ze všeho nejdříve je potřeba stáhnout aplikaci Garmin Connect, poté následuje:

 1. V aplikaci Garmin Connect Mobile klepněte na “Možnosti” (tři čárky nebo tečky)
 2. Klepněte na “Zařízení Garmin”
 3. Zvolte zařízení, které chcete přidat
 4. Následně vyberte “Garmin Pay” a “Vytvořit peněženku”
 5. Nakonec operaci dokončete dle pokynů na displeji

How to Use Garmin Pay on Your Garmin Device

How to Use Garmin Pay on Your Garmin Device

Které hodinky podporují Garmin Pay

 • D2™ Delta S, D2 Delta, D2 Delta PX
 • fēnix® 5S Plus, fēnix 5 Plus, fēnix 5X Plus
 • Forerunner® 945, Forerunner® 645, Forerunner 645 Music
 • MARQ™ Athlete, MARQ Aviator, MARQ Captain, MARQ Driver, MARQ Expedition
 • vívoactive® 3, vívoactive 3 Music

Jaké české banky podporují Garmin Pay?

Z českých bank prozatím všechny nepodporují ani Google Pay nebo Apple Pay, v případě Garmin Pay je tak jejich počet ještě nižší. Žádná ze služeb však neumožňuje platit i bez NFC jako je tomu u Lidl Pay. V budoucnu mají přibývat, aktuálně však můžete hodinky Garmin využít u:

 • Banka Creditas (MasterCard)
 • ČSOB (MasterCard)
 • Commerzbank (MasterCard)
 • Komerční Banka (VISA i MasterCard)
 • Moneta Money Bank (VISA i MasterCard)
Garmin Connect™
Garmin Connect™

Vedle zmíněných bank lze využít ještě Revolut. Výhodou je, že Garmin Pay lze spárovat s telefony Android i iOS. Představuje sice další platební metodu pro chytré hodinky, zato je alespoň “univerzální”. A podle všeho by mohla být také bezpečnější než ta od Googlu i od Applu.

Používáte Garmin Pay nebo jinou službu?

Zdroj: Garmin, AndroidAuthority

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)