TOPlist

Sportovní Garmin Forerunner 165 s AMOLEDem míří do Česka! Známe ceny

garmin forerunner 165
  • Garmin Forerunner 165 jsou dostupné hodinky s AMOLED displejem
  • Jsou určené především běžcům a dalších sportovcům
  • V Česku startují na 6 990 korunách, k dostání je i verze Music

Minulý týden jsme vás informovali o velkém úniku hodinek Garmin Forerunner 165, o který se postaral server 91mobiles a nyní je výrobce konečně oficiálně představil. Kromě klasických Forerunner 165 ukázal také edici Music, která umí navíc přehrávat lokálně hudbu díky 4GB uložišti.

Garmin Forerunner 165 disponují kulatým 1,2palcovým AMOLED displejem s rozlišením 390 x 390 pixelů. Přítomnost (AM)OLEDu není u Garminu samozřejmostí, mimo tohoto modelu se jím chlubí také starší Vívoactive 5, ale obvykle jej americká firma používá v dražších modelech. Hodinky můžete ovládat také fyzickými tlačítky, dvě z nich se nachází na pravém boku, tři na levém. Nechybí samozřejmě vodotěsnost do 50 metrů.

Co se funkčnosti týče, hodinky skvěle poslouží běžcům a dalším sportovcům. Kromě několika funkcí spojených s během (například prediktor závodu nebo dynamika běhu), měří hromadu dalších aktivit od cyklistiky přes fitness až po lyžování. Některé z nich umí navíc Forerunner 165 rozpoznat automaticky, takže trénink nemusíte aktivovat ručně, při cvičení vám může navíc asistovat AI trenér. Funkce měření tepu změří i tepové zóny, dále potěší možnost měření VO2Max, stresu, vystoupaných pater a samozřejmě také kroků.

Za zmínku stojí také podrobné sledování spánku (vyhodnocení se tradičně zobrazí ve formě skóre, podobně jako třeba u chytrých prstenů), které změří nejen fáze, ale rozpozná i krátký nap během dne. Funkce Body Battery určí, jak dobře (nebo špatně) se vaše tělo vypořádá s fyzickou zátěží a zobrazí, jak „nabití“ aktuálně jste. Na základě toho se můžete rozhodnout, jak moc si při cvičení naložíte. Hodinky vám také každé ráno poskytnou zprávu o vašem spánku i pravděpodobné výkonnosti v daný den.

Garmin Forerunner 165 In-Depth Review: Best Bang for Buck?

Garmin Forerunner 165 In-Depth Review: Best Bang for Buck?

Trasy můžete měřit díky GPS s funkcí PacePro, která navrhne optimální tempo, s hodinkami lze pochopitelně i zaplatit přes Garmin Pay. Na jedno nabití vydrží dle výrobce až 11 dní při běžném používání, se zapnout GPS až 19 hodin.

Standardní model Garmin Forerunner 165 vychází v Česku na 6 990 korun, verze Music (s podporou Spotify, Deezer a Amazon Music) stojí o tisícovku více. Do prodeje míří už nyní, k prvním zákazníkům se mají dostat ještě tento týden. Alza uvádí naskladnění 22.02.2024.

Jak se vám zamlouvají hodinky Garmin Forerunner 165?

Zdroj: Garmin, Alza

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)