Garmin Fenix 7 jsou snem každého sportovce a mají podstatnou novinku

garmin fenix 7

Společnost Garmin právě představila nástupce populárních hodinek Fenix 6, které jsou na trhu již od roku 2019. Ty zaujaly veřejnost nejen přítomností solárních panelů, ale také prémiovým zpracováním a podrobnějším sledováním zdravotních a sportovních aktivit. Jinak na tom není ani nová generace Garmin Fenix 7, která v sobě zahrnuje hned tři různé modely.

Hodinky Garmin Fenix 7 mají dotykový displej

Bavíme se konkrétně tedy o Garmin Fenix 7, Fenix 7S a Fenix 7X, které mají různé velikosti (42,44,47 a 51 mm), přičemž dostaneme na výběr hned z několika materiálů, mezi které patří například nerezová ocel či polymer s vlákny. Verze Solar, respektive Sapphire Solar pak přidávají kromě solárních panelů také safírové sklíčko. U všech verzí můžeme počítat s transflektivními barevnými displeji, které mají různé úhlopříčky v závislosti na velikosti hodinek.

Garmin Fenix 7 In-Depth Review: 17 Things to Know!

Garmin Fenix 7 In-Depth Review: 17 Things to Know!

Kromě dotykového displeje, což je jedna z hlavních novinek můžeme hodinky řady Garmin Fenix 7 ovládat pomocí pěti bočních tlačítek. Nechybí několik sportovních aktivit, které lze sledovat podrobně a přímo do hodinek si můžete stáhnout mapy TopoActive, které vás mohou navigovat třeba při lyžování.

garmin fenix 7

Co se týče výdrže, u nejmenšího modelu (7S) se máme dočkat až 90 hodin se zapnutou GPS, přičemž model Solar slibuje až 213 hodin. Samozřejmě nechybí vestavěná LED svítilna, která poslouží třeba běžcům, ale i ty více běžné funkce jako je měření srdečního tepu, SpO2, stresu či dechová cvičení.

Garmin: Introducing the fēnix 7 Series

Garmin: Introducing the fēnix 7 Series

K dispozici je také 16GB či 32GB úložiště pro hudbu (Spotify, Deezer nebo Amazon Music) či mapy a samozřejmostí je také podpora Garmin Pay. Ceny jsou tradičně poměrně vysoké. Základní Garmin Fenix 7 Pro a 7S Pro začínají na 16 990 Kč. Verze Solar pak vychází na 19 490 Kč a vrcholná Sapphire Solar na 21 990 Kč.

Používali jste někdy hodinky Garmin?

Zdroj: Garmin

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)