Garmin představil nové chytré hodinky Forerunner. Nechybí GPS, NFC i plno senzorů

garmin-forerunner-chytre-hodinky-predstaveni

Společnost Garmin již delší dobu patří k těm nejlepším výrobcům chytrých hodinek. V těchto dnech představila nové modely pro řadu hodinek Forerunner, se kterými se zaměřuje hlavně na sportovně založené osoby. K dispozici je celkem pět různých modelů od levných Forerunner 35/45S, přes střední třídu s 245/245 Music až po prémiové Forerunner 945.

Garmin má pět nových smartwatch řady Forerunner

Začneme od těch nejlevnějších, což jsou modely 45 a 45S. Jediný rozdíl mezi nimi je ve velikosti. K dispozici jsou ve velikostech 39 a 42 mm. Co se týče výbavy hodinek, tak jím nechybí GPS, senzor pro monitorování tepu, akcelerometr a Garmin Coach pro běh a cyklistiku. Hodinky ale samozřejmě dokážou měřit mnohem více sportů a aktivit. A to včetně spánku. Garmin slibuje týdenní výdrž na jedno nabití, s aktivní GPS pak 13 hodin. Cena těchto hodinek je 199 dolarů, v přepočtu s DPH cca 5 500 Kč.

garmin forerunner 45

Dále byly představeny modely 245 a 245 Music. Tyto hodinky mají například navíc možnost dynamického měření běhu či pulzní oxymetr. Mezi těmito hodinkami je rozdíl v podpoře hudby, jak už nasvědčuje název. U Music verze si můžete nahrát vlastní hudbu, případně stáhnout ze Spotify či Deezeru a přehrávat offline.Mají všechny funkce společně s levnější verzí plus podporují měření plavání, což znamená i pokročilejší voděodolnost. Na jedno nabití slibuje Garmin opět týden výdrže. Při zapnuté GPS už ale 24 hodin. S aktivní GPS a hudbou vám vydrží hodinky 6 hodin. Cena hodinek začíná na částce 299 USD, což je v přepočtu s DPH cca 8 000 Kč.

garmin forerunner 245

Nejdražší a nejvíce prémiovým modelem je Forerunner 945. Zaměřením spadají pro profesionální sportovce. Zaznamenávají více dat, dokážou třídit tréninková data v kategoriích na základě intenzity. Přímo v hodinkách jsou nahrané mapy a nechybí například ani speciální úprava pro triatlon. Nechybí ani úložiště až pro tisíc písniček, NFC s podporou Garmin Pay a velká podpora sledování sportovních aktivit.

Garmin Forerunner 945 Review: 13 Things To Know // Hands-on Details!

Garmin Forerunner 945 Review: 13 Things To Know // Hands-on Details!

Od lyžování, přes golf až třeba po lezení. Samozřejmostí je GPS, pulzní oxymetr a baterie, která na jedno nabití vydrží až dva týdny. v GPS režimu 36 hodin a s aktivní hudbou a GPS pak 10 hodin. Cena těchto hodinek je 599 USD, což je v přepočtu s DPH cca 16 500 Kč.

garmin forerunner 945

Jak se vám líbí nové chytré hodinky od Garminu?

Zdroje: TZ, gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)