TOPlist

Samsung Galaxy S5 (omylem) dostal OTA update na Marshmallow

galaxy_s5_marshmallow

Jihokorejský Samsung teprve nedávno oznámil spuštění testovacího beta programu aktualizace na Android 6.0 Marshmallow pro své vlajkové lodě Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge v Jižní Koreji a Spojeném království, kde hledal dobrovolné beta testery. Proto bylo velkým překvapením, když jeden z majitelů o rok staršího modelu Galaxy S5 našel v oznamovací liště informaci o dostupné aktualizaci na Android 6.0.1. Překvapení ale není tak velké, neboť přibližně před třemi týdny hlásil dostupnost aktualizace jiný majitel Samsungu Galaxy Note 4.

MixTech pohotově pořídil snímky aktualizovaného systému a publikoval na portálu Youtube video Samsungu Galaxy S5 s běžícím systémem Android 6.0.1 Marshmallow.

Samsung Galaxy S5 Android 6.0.1 update first look

Samsung Galaxy S5 Android 6.0.1 update first look

K dispozici je také záznam benchmarku AnTuTu 6.0, ve kterém telefon s touto verzí systému získal 48 554 bodů.

Antutu Test Android 6.0.1 And Screenshot On galaxy S5

Antutu Test Android 6.0.1  And Screenshot On galaxy S5

Majitele tohoto modelu ovšem překvapil fakt, že poslední verze Androidu neobsahuje také nejnovější nadstavbu TouchWiz. Další překvapivou skutečností je údajné datum nového firmwaru – 1. leden 2016 je přeci jen až za dva dny.

Co vlastně bylo na Galaxy S5 nainstalováno?

Zahraniční média se tedy začala takřka okamžitě zabývat tím, co vlastně bylo na inkriminovaný mobil nainstalováno. Více než evidentní je skutečnost, že se nejedná o finální sestavení Androidu 6.0.1 Marshmallow pro Galaxy S5. Je otázkou, zda se vůbec jedná o oficiální sestavení z dílny jihokorejského giganta, neboť lze předpokládat, že to bude obsahovat také aktuální verzi TouchWiz. Může se také jednat o pouhý port nového systému, který zatím nebyl zcela odladěn.

Samsung Galaxy S5 je dva roky starý model Samsung Galaxy S5 je dva roky starý model

Kromě toho musíme konstatovat, že uvolnění aktualizace na Android 6.0 rozhodně neočekáváme v nejbližších dnech. Předpokládáme, že po vydání Marshmallow pro Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge bude na řadě Samsung Galaxy Note 5 a teprve poté bude update uvolněn pro modely předchozí generace. Aktualizace vlajkových lodí z roku 2014 je velice pravděpodobná, skoro až hraničí s jistotou, což ostatně potvrzuje i plán aktualizací na Android 6.0, podle kterého by se Galaxy S5 měl dočkat v dubnu.

Server SamMobile konstatuje, že „Android 6.0.1 na tomto Galaxy S5 (SM-G900F) vypadá legitimně a s největší pravděpodobností se tak jedná o testovací verzi, která byla omylem vypuštěna do světa.“

Galaxy S5 by měl dostat aktualizaci v dubnu Galaxy S5 by měl dostat aktualizaci v dubnu

Jedním z možných vysvětlení je také snaha o získání publicity. O Androidu 6.0 na Samsungu Galaxy S5 se psalo na řadě zahraničních i domácích serverů, což v současné době mezi svátky, kdy vládne spíše „okurková informační sezóna,“ zvýšilo povědomí o značce jako takové, stejně jako o přístupu elektronického giganta k aktualizacím.

Zdroje: Android Authority a SamMobile.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)