Oblíbené funkce z Waze se objeví i v Google mapách

google mapy waze

Google Mapy a Waze mají již několik let stejného vlastníka. Čekalo se, že se propojí a vznikne jedna ultimátní služba pro mapy a navigování. Zatím se to nestalo, obě služby fungují nezávisle na sobě. Brzy se to ale může změnit. Google testuje funkce z Waze.

Google Mapy obohatí funkce z Waze

Už v létě jsme se dočkali prvních náznaků toho, že se chystá integrace funkcí z Waze do Google Map. Vidět jsme mohli testování komunitního upozornění, které se zaměřovalo na uzavírky nebo práci na silnici. Už tehdy se ale v kódu objevila zmínka o tom, že se bude podporovat i oznamování nehod a radarů.

google mapy funkce waze

A právě tyto oblíbené věci z Waze se nyní u vybraných uživatelů Google Map začínají testovat. Novou funkci můžete vidět na obrázku výše, pochází od uživatele serveru reddit, který byl do testování vybrán. V uživatelském rozhraní se nachází nové tlačítko, které umožňuje upozornit například na nehodu nebo radar. V současné době to funguje pouze v režimu navigování.

komunitni upozorneni na incidenty waze google mapy

Vzhledem k tomu, že většina uživatelů k této funkci prozatím nemá přístup, tak se nedá očekávat, že by byla moc přesná a užitečná. Smysl bude mít až v té době, jakmile se rozšíří všem uživatelům a lidé ji začnou používat ve velkém.

Google Maps
Google Maps
Waze - GPS, Maps, Traffic Alerts & Live Navigation
Waze - GPS, Maps, Traffic Alerts & Live Navigation

Měla by tato funkce zůstat pouze u Waze, nebo ji vítáte v Google mapách?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)