Fujitsu IT Future 2012 a STYLISTIC M532. Nový král tabletů?

27805_Stylistic_M532_-_right_view

Založení japonského giganta, firmy Fujitsu, se datuje již do roku 1935. V naší krajině byl však tento výrobce znám především pod odznačením Fujitsu Siemens Computers, které vzniklo v roce 1999 a slávu značky hnaly kupředu především notebooky. V roce 2009 společnost Fujitsu odkoupila 50% díl Siemens a třetím rokem prodává své výrobky pouze pod jednoslovným označením. Aby své partnery Fujitsu co nejvíce oslovilo, pořádá každým rokem v 17 zemích představení svých nejnovějších produktů na roadshow s názvem Fujitsu Future IT. Letošní akce se neobešla bez zastoupení České republiky, kde bylo představeno několik nových produktů z oblasti IT, nás však nejvíce zajímal nový tablet, kterým společnost Fujitsu vplouvá do vod androidích zařízení.

Celá akce se odehrávala v příjemném prostředí pražského paláce Žofín, kde si vzal úvodní slovo krátce po deváté ranní hodině generální ředitel pro Českou republiku Radek Sazama. Nechyběla laserová show doplněná tanečním vystoupením partou robotů a závěrečná soutěž o nově představený tablet.

IMG_20120503_095304

Naše účast na této akci byla zapříčiněna hlavně informací o tom, že zde Fujitsu představí tablet s operačním systémem Android a my se tak na něj budeme moci podívat a osobně vyzkoušet. Desetipalcový tablet dostal označení STYLISTIC M532 a svým výkonem, výbavou a zpracováním se řadí na úplný vrchol mezi tímto druhem zařízení. Cena však zatím nebyla bohužel ohlášena. A co tedy bylo v Praze k vidění?

27802_Stylistic_M532_-_front_view__with_reflection

27806_Stylistic_M532_-_side_views

Vzhled a zpracování na mě zanechalo velmi dobrý dojem, zařízení se díky nízké váze 560 g také velmi dobře drželo. Desetipalcový TFT displej (10,1″) disponuje rozlišením 1280 x 800 pixelů, pyšní se kontrastním poměrem 800:1 a svítivostí 550 cd/m. Před nešetrným zacházením je displej opatřen ochranným sklem Gorilla Glass a podle slov přednášejícího by měl být tablet schopen příjimat povely také prostřednictvím pera, které bude reagovat na tlak. Tuto informaci však oficiální specifikace nepotvrzují.

Uvnitř přístroje tepe dosud nejvýkonnější mobilní řešení, čtyřjádrový čip Nvidia Tegra 3 s architekturou 4PLUS1 a výkonnou grafikou GeForce, které doplní 1GB RAM paměť. Fujitsu si při vstupu na androidí trh nemohlo dovolit použít starší verzi systému Android, a tak přijde STYLISTIC M532 na trh s čistou verzí Android 4 Ice Cream Sandwich. Výkon zařízení se nám podařilo otestovat v programu Quadrant.

Screenshot_2012-05-03-17-49-41

Uživatel může svá data svěřit 32GB internímu úložišti, které lze rozšířit pomocí slotu MicroSD. Zařízení je skvěle vybaveno i po stránce konektivity. Kromě standardní technologie Wi-Fi (802.11 a/b/g/n) a Bluetooth verze 3.0 nabídne svým uživatelům také GPS, 3G modul pro SIM kartu standardní velikosti s podporou HSPA+ (downlink 21 MBit/s, uplink 5,76 MBit/s) a slot MicroUSB. Nechybí ani 3,5mm jack pro sluchátka a systémový konektor, přes který se přístroj nabíjí a pomocí redukce je možné přenést obraz do zařízení s HDMI.

IMG_20120503_091420

I když se tablet kvůli své velikosti příliš nehodí na pořizování snímků, tento cvalík je vybaven 8MPx zadní kamerou s LED bleskem a automatickým zaostřováním. Při videohovorech ocení uživatelé přední 2MPx kameru. Efektivitu používání přístroje zvyšuje také digitální kompas, akcelerometr, gyroskop a senzor okolního světla. O napájení se postará dvoučlánková Li-Pol baterie s kapacitou 3170 mAh, se kterou by měl tablet vydržet v ideálním případě až 9,5 hodiny přehrávání videa.

IMG_20120503_091921

V přístroji by měl být předinstalován nějaký software jako bonus pro uživatele, jmenovitě:

  • Adobe Acrobat Reader
  • ThinkFree Mobile for Tablet
  • CyberLink PowerDVD Mobile (DLNA support)
  • Symantec Norton Tablet Security
  • Citrix Receiver
  • VMware View for Android
  • iTap mobile RDP Remote Client
  • Absolute Computrace® Mobile ready
  • Nitrodesk TouchDown HD for Tablets
  • ES File Explorer

Zatím bohužel neznáme koncovou cenu zařízení, na našem trhu by se měl tento tablet objevit začátkem června 2012. S touto výbavou a zpracováním by mohl zamíchat karty v nejvyšším segmentu tabletů, kde nyní sídlí tablety Transformer Prime od společnosti Asus a přístroje Galaxy Tab od Samsungu.

IMG_20120503_092303

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Zajímavost

Hned vedle tohoto modelu byl vystaven tablet pro platformu Windows s označením STYLISTIC Q550, ve kterém tepal procesor Atom od Intelu. Hned na první pohled člověka trochu odradí větší rozměry a váha. Operační systém Windows 7 byl připraven také na práci s dotykovým perem.

IMG_20120503_092341

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)