Fototest Honor View 20 vs Huawei Mate 20 Pro: Který telefon fotí lépe?

fototest Honor View 20 vs Huawei Mate 20 Pro

Honor View 20 je momentálně nejlepším telefonem této značky. A proto jsme se ho rozhodli porovnat s tím nejlepším, co nabízí konkurence. Dnes pro vás máme fototest Honor View 20 vs Huawei Mate 20 Pro. Dokáže se i přes nižší cenu dotáhnout telefon Honoru na Huawei?

Jaké jsme u fototestu použili nastavení telefonů?

Protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u všech smartphonů byl nastaven automatický režim. Zároveň jsme vypnuli pomoc od umělé inteligence, která ve většině případů zkresluje výsledné snímky a nenabízí reálný pohled na fotografie.

Jak jsme s telefony fotili?

Jedna z nejdůležitějších věcí u foto testů je nastolit identické podmínky. Ať už je to kvůli světlu nebo třeba objektům. Mít 100% stejné podmínky je však téměř nemožné, i tak jsme se snažili co nejvíce přiblížit. Oba telefony byly používány ve stejnou dobu a ze stejného místa. Zároveň se u všech telefonů využíval poslední dostupný software a aplikace pro fotografování přímo od výrobce.

Fototest Honor View 20 vs Huawei Mate 20 Pro

Začneme u novějšího telefonu Honor View 20. Jak už jsme psali výše, telefon využívá jeden hlavní 48 MPx fotoaparát se světelností F/1,8. Na zadní straně naleznete i sekundární 3D fotoaparát. Ten se ale pro samotné fotografování využívá minimálně. Využít se dá pro potřeby portrétu, kdy pomáhá s přesnějším rozmazáním pozadí a určení objektu. Bohužel telefonu chybí optická stabilizace obrazu (OIS), to je v této cenové docela škoda. Selfie kamera na přední straně je schovaná v průstřelu přímo v displeji a má 25 MPx a světelnost F/2,0. Videa může Honor View 20 nahrávat až ve 4K rozlišení a 30 FPS.

[aps_product_sz id=“531000″]

Huawei Mate 20 Pro patří momentálně k nejlépe hodnoceným fotomobilům na trhu. A to i díky trojitému fotoaparátu. Na zadní straně nalezneme kombinaci 40 MPx se světelností F/1,8, telefoto s 8 MPx a světelností F/2,4 a také ultra širokoúhlý 20 MPx se světelností F/2,2. Výhoda Huawei Mate 20 Pro oproti Honoru je i v tom, že má optickou stabilizaci obrazu. Selfie kamera na přední straně má 24 MPx. Pokud jde o natáčení videa, tak jsou na tom oba telefony stejně. I Mate 20 Pro umí 4K rozlišení s 30 FPS.

[aps_product_sz id=“504715″]

Fototest Huawei Mate 20 Pro vs. Honor View 20

Na levé straně najdete fotografie z telefonů, na pravé straně se nachází výřezy stejných snímků. V nich vidíte detaily v původní velikosti.

Závěrečné hodnocení fototestu Honor View 20 vs Huawei Mate 20 Pro

Jak tedy dopadl fototest Honor View 20 vs Huawei Mate 20 Pro? V porovnání s Mate 20 Pro si novinka od Honoru nevede vůbec špatně. Lepší fotografie nedělá, což se ale dalo čekat, vzhledem k tomu, že je mnohem levnější. Za dobrých světelných podmínek jsou rozdíly minimální. Na některých fotografiích si můžeme všimnout trochu horší expozice. U nočních fotografií už vidíme větší rozdíly, hlavně díky absenci optické stabilizace obrazu. Nicméně Huawei Mate 20 Pro patří v nočních fotografiích mezi to nejlepší, co se dá momentálně sehnat. Fotografie z Honoru View 20 nemají tolik detailů, naopak vidíme více šumu a pozadí fotografií už je hodně rozmazané.

Líbí se vám více fotografie z Honoru View 20 nebo Huawei Mate 20 Pro?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)